Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

RTVS od roku 2022 príde o ďalšie prenosy alpského lyžovania s Petrou Vlhovou

Verejnoprávna RTVS príde v budúcej sezóne o ďalšie prenosy alpského lyžovania, vrátane pretekov s Petrou Vlhovou. Pozíciu posilní komerčná stanica JOJ Šport, ktorá pre sezónu 2022/2023 získala aj preteky FIS konajúce sa vo Švajčiarsku.

Joj už pre aktuálnu sezónu v rámci spustenia vlastnej športovej stanice získala väčšinu prenosov alpského lyžovania.

 


Exkluzívne: Bitka o práva na alpské lyžovanie, takto si RTVS a Joj rozdelia prenosy s Vlhovou! (tabuľka)Čítajte →

RTVS si od tejto jesene udržala iba preteky Medzinárodnej lyžiarskej asociácie FIS v Rakúsku a práve vo Švajčiarsku, ktoré získala na základe samostatných rokovaní. Celkovo ide o 13 pretekov v kategórii žien, o ktoré je momentálne najväčší záujem vďaka úspechom Petry Vlhovej.

Zvyšné preteky konajúce sa vo Fínsku, USA, Švédsku, Slovinsku, Chorvátsku, Nemecku, Kanade, Taliansku a Francúzsku získala už pre túto sezónu získala komerčná Joj. Celkovo ide o 25 pretekov v ženskej kategórii.

V ďalšej alpskej sezóne tak podiel prenosov, ktoré stanica JOJ Šport odvysiela, ešte posilní.

„Môžem vám teraz exkluzívne potvrdiť čerstvú informáciu, že už dnes máme zobchodované práva na preteky FIS vo Švajčiarsku od budúcej sezóny,“ potvrdil pre Denník N šéf stanice JOJ Šport, Roman Neuschl.

V sezóne 2021/2022 je vo Švajčiarsku naplánovaných spolu 6 pretekov v kategórii žien – medzi nimi aj obrovský slalom, v ktorom o body bojuje aj Petra Vlhová. Zároveň sa vo Švajčiarsku koná Super-G a zjazd.

Čítať viac...
Nahor