Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Mediaboom.sk

Aktuality

RTVS už prispela na ďalšiu tohtoročnú rozprávku, ukázala viac zo Zázračného nosa!

Telerozhlas opäť na Vianoce nielen s vlastnou ale aj koprodukčnou rozprávkou.

Tradícia vianočných rozprávok pokračuje, pričom RTVS už spečatila zmluvou participáciu na ďalšom tohtoročnom projekte. Sumou 100 000 eur sa zapojí do rozprávky Sľúbená princezná, ktorú má Česká televízia odvysielať tento rok na Štedrý deň. Celkovo sa náklady na rozprávku šplhali až k 1 miliónu eur. Natáčanie skončilo v prvej polovici tohto roka.

V rozprávke Sľúbená princezná sa objavia aj slovenské tváre, jednu z hlavných postáv si zahrá Ondrej Kovaľ, keď bude hrať miestneho vládcu, knieža Honoráda. Rozprávka vzniká na motívy Zlatovlásky Karela Jaromíra Erbena, pričom sa dočká moderného spracovania. Pannu so zlatými vlasmi stvárni Marta Dancingerová, hlavného kladného hrdinu si zahrá Jan Cina, proti ktorému bude stáť Jan Dolanský, ktorý chce získať zlaté vlasy. Režisérom diela je Ivan Pokorný, autorkou námetu a scenára Iva Procházková.

RTVS už zároveň divákom o niečo viac predstavila jej hlavnú tohtoročnú rozprávku Zázračný nos. V správach priniesla reportáž z natáčania, ktoré je aktuálne v plnom prúde. Režisér rozprávky Stanislav Párnický si v príspevku povzdychol, že sa rozprávkam nevenoval v minulosti viac, jeho jediným dielom v tomto žánri bola doteraz Šípková Ruženka.

Nakrúcanie rozprávky prebieha v rôznych lokáciách, tvorcovia aktuálne ukončujú natáčanie v Lednici, presúvajú sa neskôr do Mikulova a záver výroby ich čaká v Bratislave. V Trnave napríklad vznikol dobový trh, nakrúcalo sa aj na Smolenickom zámku či v Buchloviciach. Výroba trvá približne mesiac, ukončí sa 13. augusta. Miro Noga prezradil, že pre krátkosť času sa v niektoré dni natáča aj 12 až 14 hodín.

Hlavnú postavu stvárni napríklad Iva Janžurová v roli kráľovnej, zahrajú si aj Kristína Kanátová, Ján Dobrík, Pavel Višňovský, Miro Noga, Vladislav Plevčík, Christopher Michael Paulíny, Mária Breinerová, Daniel Fischer, Adrian Jastraban, Milan Ondrík, Anna Javorková či Ivan Romančík. Viac o rozprávke Zázračný nos.

Čítať viac...
Nahor