Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS uvedie v januári nový vlastný seriál, Mika nevylúčil spoluprácu s Rozborilom!

Naša verejnoprávna televízia, na rozdiel od českej, stále zaostáva za dvomi veľkými komerčnými televíznymi skupinami Markíza Group a JOJ Group. Jednotka RTVS sa v sledovansti predbieha s mladšou stanicou JOJ Group – Pluskou, keď spolu bojujú o pozíciu tretej najsledovanejšej stanice, Dvojka je v sledovanosti pod úrovňou Foooru a Wau, s výnimkou, keď vysiela športové prenosy. Je to však daň, ktorú si RTVS nesie z minulosti – z častého striedania manažmentov. Napriek tomu sa jej občas podarí potrápiť aj silných hráčov na trhu.

Posledným príkladom úspešnej a sledovanej relácie je formát Milujem Slovensko, ktorý sa v piatok večer v sledovanosti dotiahol na seriál Panelák a znižuje podiel obom komerčným konkurentom. Na veľké prekvapenie však tento dobre rozbehnutý formát dostane sezónnu prestávku a v jarnej časti televíznej sezónu ho diváci na obrazovkách neuvidia. Podľa našich informácií by sa však mal vrátiť opäť na jeseň 2014. V jarnej časti sezóny by sa na obrazovky mohol dostať spoločný česko – slovenský hudobno – zábavný projekt , ktorý RTVS plánuje vyrábať s Českou televíziou a účinkovať v ňom majú herecké hviezdy z oboch krajín, ktoré budú súťažiť v speváckych i hereckých výkonoch.

Pravdepodobne už v januári plánuje RTVS nasadiť svoju vlastnú seriálovú novinku Kolonáda. Pripravených má prvých 13 častí a seriál má ambíciu pokračovať. Nasadením seriálu na začiiatok sezóny by RTVS využila prestávku, ktorú zrejme dostanú pôvodné seriály komerčných televízií – Búrlivé víno a Panelák. Kolonáda je klasickým seriálom, odohráva sa v reáliách, teda nie v štúdiu. V hlavnej úlohe sa predstaví Marek Geišberg, ktorý si zahrá úlohu mladého doktora Adama Bernáta, ktorý uteká z veľkého mesta do malých kúpeľov. Ale minulosť ho doženie aj tam. V seriáli diváci uvidia napríklad aj Kamilu Magálovú, Pavla Višňovského, Janu Hubinskú, Ivanu Kuxovú, či Mateja Landla.

V roku 2014 by RTVS chcela oživiť ranný magazín pod názvom Dobré ráno, Slovensko.Všetko však závisí od času, kedy sa podarí novými technológiami dobudovať televízne štúdio, kde sa už ranné vysielanie vyrábalo. Optimistický variant počíta s aprílom, realistický so septembrom 2013.  Oveľa skôr, ešte v tomto roku, by mala Jednotka RTVS začať vysielať v HD na satelite, dohoda s operátorom bola na spadnutie.

Generálny riaditeľ našej verejnoprávnej televízie Václav Mika nevylúčil ani možnosť, že by sa na RTVS v budúcnosti objavil formát Modré z neba. „Nie je tu situácia, že by sa dalo aktuálne jednať o Modrom z neba“, povedal v online diskusii na Čas.sk, pričom však dodal: „Nikdy nehovor nikdy.“ V uvedenej diskusii taktiež potvrdil, že stále nie je možné oživiť športový kanál Trojka, na ktorý televízia nemá peniaze. Veľké športové eventy budúceho roka ako sú zimná olympiáda, hokejové a futbalové majstrovstvá sveta, tak prinesie na svojich dvoch kanáloch.

Aké ďalšie novinky RTVS chystá v novej sezóne a v roku 2014 vás budeme priebežne informovať.

Prečítajte si aj: Markíza posilňuje kampaň na HLas Česko Slovenska! Skúša oslabiť X Factor!

Čítať viac...
Nahor