Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS urýchľuje štart seriálu Doktor Martin: Nenechá priestor pre nástup Superstar a Rozborila! (video)

Slovenská televízia mení svoje rozhodnutie a koprodukčný seriál s Českou televíziou odštartuje skôr.

Seriálová novinka ČT a RTVS sa uvedie minimálne na slovenských obrazovkách skôr, ako televízia pôvodne plánovala. Verejnoprávna televízia aktuálne ohlásila, že seriál Doktor Martin nespustí 6. septembra ale už o týždeň skôr v nedeľu 30. augusta 2015.

Presne v tento deň štartujú svoje veľké projekty Markíza s Joj, keď líder uvedie novú sériu federálnej Superstar a televízia z Koliby vráti Rozborilovu reláciu V siedmom nebi. Aj to môže byť dôvod, prečo telerozhlas urýchli nástup seriálu. Ak by ho odštartovala o týždeň neskôr, riskovala by, že by sa časť potenciálnych divákov Doktora Martina usadila pri jednom z ťažiskových komerčných projektov a neprišli by na úvod jej novinky.

Spoločne s Doktorom Martinom sa o týždeň skôr posúva aj štart akvizičnej novinky Pán Selfridge. Rovnako ako o celej podobe septembra na Jednotke vás aj o nasadení tohto seriálu exkluzívne informoval portál Mediaboom.sk. Viac sa o seriáli Pán Selfridge dočítate v tomto článku. Vysielať sa bude v nedele v dvoch častiach za sebou a to už od 21:15.

Či seriál Doktor Martin odštartuje skôr aj Česká televízia, je nejasné. Tá ho bude vysielať vo svojom silnom piatkovom seriálovom okne. Pôvodne sa jeho prvý diel na Jednotke ČT očakával 4. septembra, ak sa mal seriál vysielať najprv v Česku, uviedol by sa už v piatok 28. augusta. Momentálne je na tento deň naplánovaná rozprávka Princezna a písař.

Viac informácií o seriáli Doktor Martin nájdete v tomto článku.

Upútavka Jednotky k seriálu Doktor Martin

Anotácia k seriálu Doktor Martin
Doktor Martin Elinger (Miroslav Donutil) ukončí úspešnú kariéru chirurga v hlavnom meste a nastúpi ako praktický lekár v malebnom beskydskom mestečku Protějov. Je síce stále skvelý doktor, ktorý zvláda vyriešiť aj zložité lekárske prípady, ale chýba mu jedna vec – schopnosť komunikovať s ľuďmi. Ako chirurg, ktorý trávi väčšinu času na operačnej sále, túto vlastnosť nikdy nepotreboval, no v Protějove, kde sa všetci obyvatelia dobre poznajú, sa bez nej veru nezaobíde.

Strohý, racionálny a v komunikácii veľmi svojrázny a často tiež ironický doktor sa tak miestnym obyvateľom javí ako arogantný prisťahovalec z veľkého mesta. Stret svojráznej Martinovej povahy s podhorským spôsobom života začne hneď spôsobovať celý rad nečakaných a úsmevných situácií. Práca obvoďáka v beskydskej obci je tak pre doktora Elingera väčšou výzvou, než na začiatku čakal.

Pacienti, s akými sa ešte nestretol, či nevídane drzá zdravotná sestra Irena (Gabriela Marcinková), ktorú Erlinger zdedí aj s ordináciou, sa len ťažko zmierujú s uzavretým a uštipačným Pražákom. Nakoniec si Elinger získava rešpekt ako akčný a zodpovedný profesionál, ktorý rázne rieši všetky zdravotné pohromy, ktoré obyvateľov Protějova postihnú, takže aj napriek mnohým konfliktom a nedorozumeniam predsa len k sebe všetci postupne nájdu cestu.

Vizitka seriálu Doktor Martin
réžia: Petr Zahrádka
hlavní scenáristi: Štefan Titka, Ondřej Provazník
scenár: Štefan Titka, Tomáš Končinský, Tereza Dusová, Milada Mašinová, Petr Siska, Paula Sisková
kamera: Miroslav Holman
dramaturgia: Martin Novosad
producent Bionaut: Vratislav Šlajer
kreatívna producentka: Kateřina Ondřejková
hrajú: Miroslav Donutil, Jitka Čvančarová, Jana Štepánková, Norbert Lichý, Tomáš Měcháček, Gabriela  Marcinková, Robert Mikluš, Václav Kopta, Milena Steinmasslová, Tereza Vilišová, Lukáš Latinák, Milan Kňažko, Emília Vášáryová, Vanda Hybnerová, Jan Kačer, Věra Křesadlová a ďalší

Čítať viac...
Nahor