Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS terčom kritiky: Pri historickom atletickom zlate nebola! Mika nechcel chýbať pri žiadnom úspechu

Verejnoprávna televízia má ambíciu byť pri športových úspechoch Slovákov, ten veľký atletický na jej obraze absentoval.

RTVS nakupuje množstvo športových práv, keď prednedávnom predstavila výsledok exkluzívnej zmluvy s Pragosportom, vďaka ktorej získala okolo 2 700 hodín športového vysielania, k tomu získala po cenovom boji aj pre túto sezónu Ligu majstrov či EURO 2016. Václav Mika reaguje na úspechy slovenských športovcov aj operatívne, keď napríklad v roku 2014 zakúpil semifinálový a následne aj finálový zápas Australian Open, keď o titul bojovala Dominika Cibulková.

Mika v tom čase vyhlásil, že RTVS nesmie chýbať pri žiadnom úspechu slovenského športu, no tento záväzok sa pri historickom atletickom momente nepodarilo telerozhlasu splniť. Na RTVS totiž tento rok chýbali atraktívne Majstrovstvá sveta v atletike, ktoré sa konajú v čínskom Pekingu. Práve toto mesto sa stane nezabudnuteľným pre celé Slovensko a najmä chodca Mateja Tótha, ktorý dokázal vybojovať historicky prvú zlatú slovenskú medailu na svetovom atletickom šampionáte.

RTVS v čase nezabudnuteľného momentu, kedy Matej Tóth oslavoval zlato a pekinským olympijským štadiónom znela slovenská hymna, vysielala na Dvojke monoskop. So Slovákmi v tom čase úspech prežíval aspoň komentátor Eurosportu, Štěpán Škorpil. Televízia je prostredníctvom sociálnych sietí za to, že prenos na jej obrazovke chýbal, kritizovaná. Úspechu sa RTVS nevenovala ani na svojom špecializovanom facebookovom profile Šport v RTVS, kde namiesto toho teasovala jej prvý prenos z Fortuna ligy.

Práve futbal je aktuálne to, o čo je manažment telerozhlasu ochotný bojovať a viesť tvrdý cenový boj. Televízia tak v snahe naplniť športové očakávania divákov a udržať imidž ukrojuje z rozpočtu stále väčšie peniaze. V prípade svetovej atletiky sa však nezamerala ani na potenciálne najväčšie slovenské príležitosti. Prečo RTVS nekúpila prenosy z MS v atletike 2015, sme sa televíziu opýtali. V exkluzívnej zmluve s Pragosportom sa pritom nachádzajú aj športy, ktoré sú výrazne menšinové oproti atletike.

Čítať viac...
Nahor