Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS taktiež v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka mení program, po Zlatých časoch neodvysiela ani Milujem Slovensko

Telerozhlas sa rozhodol z pracovného týždňa stiahnuť oba hlavné večerné zábavné programy.

Po Joj aj RTVS reaguje vo svojom vysielaní na aktuálne udalosti týkajúce sa vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Kým komerčná televízia oznámila, že tento štvrtok nenakrúti nové vydanie satirickej relácie Sedem, RTVS zrušila všetky večerné zábavné programy z aktuálneho pracovného týždňa. RTVS sa rozhodla upraviť štvrtkový a piatkový program v súvislosti so vzniknutou spoločenskou situáciou,“ uviedol telerozhlas.

Jednotka tak vo štvrtok neodvysiela plánované vydanie relácie Zlaté časy s tvárami Dámskeho magazínu Soňou Müllerovou a Ivetou Malachovskou, nahradí ho filmovou premiérou To som ja. Náhradný termín vysielania Zlatých časov je ďalší štvrtok 8. marca.

RTVS taktiež sťahuje z programu piatkovú reprízu Milujem Slovensko a rovnako tak nasledujúce Fetiše socializmu. Miesto klasického piatkového programu nasadzuje reprízovú snímku Rain Man. Sobotná šou Zem spieva už v programe Jednotky ostáva, televízia má totiž už dlhodobo naplánovaný priamy prenos 1. semifinálového kola druhej série.

V súvislosti s vraždou Jána Kuciaka a jeho partnerky tiež požiadal prezident Slovenskej republiky, Andrej Kiska, verejnoprávnu televíziu o možnosť vystúpiť s prejavom. RTVS jeho žiadosti vyhovela, prejav prezidenta odvysiela v nedeľu 4. marca po hlavných Správach RTVS o 19:55.

Čítať viac...
Nahor