Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS stavila na zlého koňa: Za štvrťfinálový program zožala kritiku, doplatila na to aj s číslami!

RTVS neponúkla v priamom prenose štvrťfinálový zápas Česka, duel Ruska nechýbal, porazil aj večerný zápas.

RTVS ani v najbližšom období nepočíta so spustením samostatného športového kanála, a tak všetky športové prenosy musí ponúkať na svojich dvoch kanáloch. Najmä v čase hokejových či futbalových majstrovstiev alebo olympiády tak výrazne zapĺňajú jej dva programy, čo sa narážalo na odpor časti divákov.

Televízia po kritike, ktorú na ňu v minulosti smerovali tí diváci, ktorí športu neholdujú, no platia koncesionárske poplatky a dožadujú sa verejnoprávneho programu, upravila v prípade MS v hokeji svoju štruktúru. Tento rok ponúka hokejové vysielanie výlučne na jednom z kanálov a snaží sa o to, aby nedošlo ku kolidovaniu hokejového vysielania na Jednotke a súčasne Dvojke.

To tak prináša aj to, že RTVS, rovnako ako Česká televízia, vysiela iba jeden priamy prenos v danom čase. V prípade štvrťfinálových súbojov, ktoré sa odohrávali dva súčasne, si tak musela vybrať jeden z dvojice duelov, kde však stavila na nepochopenú taktiku.

RTVS poobede vybrala z dvojice zápasov Kanada – Švajčiarsko a Rusko – USA duel ruskej zbornej. Priniesol jej nadpriemerný výkon, ktorý sa v tretej tretine dostal až na podiel cez 30 % v komerčnej cieľovke a rating cez 8 %.

Večer však prekvapila, keď sa rozhodla odvysielať škandinávsky šláger miesto zápasu Česka proti Nemecka. Za toto rozhodnutie si vyslúžila kritiku divákov a rovnako tak aj ich znížený záujem, keď inak napínavý a kvalitný zápas Fínska proti Švédsku sa prvé dve tretiny hýbal len okolo podielu 17 % a šiestich ratingov, až v tretej tretine podrástol ku 7,5 % s podielom 24,5 %. Prekvapivo tak večerný zápas, ktorý malo možnosť sledovať viac divákov, nestačil na ten podvečerný a duel Ruska s USA sa s treťou tretinou stal najsledovanejším nespravodajským programom štvrtka.

Prečo verejnoprávna televízia nezaradila do vysielania zápas Čechov, je nejasné. Stretnutie Fínov so Švédmi sa však odohralo v košickej aréne, kde je nasťahovaná jej hlavná komentátorská zostava s Pavlom Gašparom a Matejom Hajkom, ktorá komentovala aj zápasy Slovenska. Vo večernom štvrťfinále dokonca RTVS opäť využila americký model komentovania a aj mimo zápasu Slovákov ponúkla hlasový sprievod dvojice komentátorov so spolukomentátorom. Aj prítomnosť jej top komentátorov v Košiciach tak mohla rozhodnúť o tom, že zaradila práve zápas z tohto mesta, Česi hrali v Bratislave.

Čítať viac...
Nahor