Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS spustila olympijský web, bohatší servis ponúkne ČT. Čo na weboch oceníte?

Hlavným ťahákom slovenského webu je premiérové plné pokrytie diania na LOH prostredníctvom streamov.

Napriek tomu, že otvárací ceremoniál Letných olympijských hier v Riu je naplánovaný až na piatok, prvé športoviská už stihli ožiť. Aj preto RTVS už spustila svoj olympijský web, na ktorom aj dnes večer ponúkne prenosy futbalového turnaja.

Telerohlas sa tento rok rozhodol pokryť úplne všetko z diania na olympiáde, čo sa mu má podariť vďaka celkovo až 10 streamom, z toho 8 čisto internetových. Pod ôsmym streamom sa skrýva spravodajský kanál, už dnes budú online napríklad streamy 1 – 4.

Pozitívom olympijského webu RTVS je predstavenie slovenských športovcov. Televízia olympionikom venovala samostatnú kategóriu a prehľadný zoznam s profilom každej našej nádeje. Okrem toho chce web ponúkať aktuálne správy z LOH, pripravený je aj podrobný prehľad s výsledkami. Nechýba ani program, ktorý však v niektorých prípadoch pôsobí značne neprehľadne. Neraz je priamy prenos označený len všeobecne názvom disciplíny, v niektorých prípadoch dokonca len prostredníctvom ikonky bez popisu.

Bez prekvapenia bohatší olympijský web pripravila ČT, ktorá má aj v tomto smere kapacitne väčšie zastúpenie. Jej spravodajský servis je výrazne nabitý, televízia ponúkne aj videoarchív a za zmienku stojí i mapa športovísk s informáciou, aké disciplíny na danom mieste prebiehajú. Kvalitne aj keď s pomalším načítavaním má ČT spracovaný program olympiády, ponúka prehľadné a podrobné spracovanie, pričom danú disciplínu môžete priamo rozkliknúť a nájsť tak jej podrobný program.

RTVS aj Česká televízia ponúkajú streamy z diania olympiády iba pre územie Slovenska resp. Českej republiky, nakoľko práva nakupujú len pre územie danej krajiny.

Čítať viac...
Nahor