Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Spravodajstvo RTVS má novú grafiku! Televízia spustila kampaň s moderným vizuálom (porovnanie)

Telerozhlas pripravil ešte pred sviatkami prekvapenie.

Verejnoprávna televízia v pondelok potichu odštartovala kampaň na Správy RTVS. Nový všeobecný spot dáva dôraz na tradíciu verejnoprávneho spravodajstva, spot začína materiálmi z novembra 1989 a konštatovaním: „Boli sme vždy pri tom. Aj dnes vám prinášame to najdôležitejšie.“ V ďalšej časti spotu televízia reaguje aj na stále silnejší záujem o zahraničné spravodajstvo a pripomína, že pri najdôležitejších udalostiach nechýba. „Prostredníctvom našich redaktorov dostávate vždy aktuálne informácie priamo z miesta,“ hovorí v prome. Telerozhlas zároveň dáva dôraz aj na dlhšie profilovaný claim Správ RTVS – Vaše spoľahlivé informácie.

Kampaň na Správy RTVS okamžite zaujala, nakoľko je postavená na novej grafike spravodajstva. Vynovený vizuál vychádza zo súčasnej podoby, je však aktualizovaný a modernejší, rovnako ako zvuková grafika. Zmenilo sa aj spracovanie loga spravodajstva, do ktorého pribudlo logo verejnoprávnej inštitúcie.

Nová kampaň Správy RTVS – Vaše spoľahlivé informácie

RTVS zatiaľ podrobnosti o kampani nekomentuje, grafiku spravodajstva nateraz nezmenila. Bližšie informácie prisľúbila čoskoro. Ešte pred Vianocami však chce priamo v hlavnej spravodajskej relácii odkryť prekvapenie, pričom ho avizuje práve v náväznosti na vynovený vizuál spravodajstva.

S otázkami ohľadom novej grafiky spravodajstva je RTVS konfrontovaná dlhodobo, pravidelne však pripomína, že hlavnú pozornosť upriamila na obsah. V tomto roku však pristúpila k zásadnej úprave formátu hlavného spravodajstva, keď zrušila moderátorské dvojice a v štúdiu ponechala jedného moderátora. Ten k tomu nemoderuje od stola, v celom priebehu správ zahlasuje príspevky v pohybe po štúdiu. Zmena grafiky by bola v tejto sezóne ďalším logickým krokom v modernizácii spravodajstva.

Verejnoprávne televízne správy nachádzajú opäť zašlý lesk. V ostatných rokoch zaznamenali dynamický nárast nielen sledovanosti ale aj dôveryhodnosti, pričom pozitívny trend vyústil do historického víťazstva v tradičnom prieskume agentúry Median SK, ktorá pravidelne skúma dôveryhodnosť hlavných spravodajstiev. Za tretí štvrťrok tohto roka najviac respondentov označilo ako najobjektívnejšie spravodajstvo RTVS, ktoré prvýkrát zosadilo z trónu Televízne noviny Markízy.

Nové spracovanie grafiky spravodajstva RTVS
spravy-rtvs-nove-logo-december-2016

Súčasná grafika
spravy rtvs

Čítať viac...
Nahor