Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

RTVS so svetovým úspechom: Jej grafický ident patrí k najlepším na svete, porazila aj CNN!

Svetová akadémia PROMAX ocenila v New Yorku RTVS zlatom za grafický ident televízie. Nový kreatívny koncept odštartoval minulý rok novú grafickú éru Jednotky a Dvojky.

„RTVS sa tak ocitla na jednom pódiu po boku svetových lídrov v oblasti televíznej produkcie ako HBO, Fox Sports, MTV či CNN,“ teší sa telerozhlas. Ten dokonca vo svojej kategórii “Imidžová kampaň televíznej stanice”, ktorú ovládol, porazil aj celosvetovú stanicu CNN Worldwide, ktorá skončila druhá. „Ocenenie Svetovej akadémie PROMAXbda v hlavnej kategórii celosvetových televíznych dizajnov je považované za Oscara medzi producentami grafického dizajnu. Cena zrkadlí kreativitu, výnimočnosť a inováciu v televíznom marketingu, reklame a dizajn,“ netají nadšenie RTVS. Televízia okrem víťazstva získala aj nomináciu za animáciu loga Dvojky, ktorá je založená na 3D pohybe.

„V dobe, kedy sa téma verejnoprávnych médií na Slovensku stáva opäť živou, RTVS dokazuje, že svedomitú a profesionálnu prácu jej zamestnancov si všimol medzi 4300 prihlásenými celý svet. Som nesmierne hrdý na prácu mojich kolegov, ale aj na to, že naši diváci môžu denne sledovať svetovo ocenený grafický ident,“ povedal na margo prestížneho ocenenia Václav Mika, generálny riaditeľ RTVS.

„Najväčšou výzvou sa pre nás stal pohyb loga a spôsob, ako ho dostať zo statickej podoby. Sme radi, že sa nám pre oba programy podarilo nájsť unikátny princíp, ktorý vytvára filozofiu identifikačných zneliek a spája animačné prvky self-promotion,“ vyjadril sa tím spoločnosti Oficina, ktorý za novým grafickým konceptom televíznych kanálov RTVS stojí.

Zo 4300 prihlásených prác z celého sveta porota vybrala najlepšie nominácie do 170 tich kategórií. V porote sedelo 33 expertov, napríklad zo spločnosti Warner Brothers, Fox Television, VH1, Hulu, CBS, NBC Universal či ABC Group. Nová grafika Jednotky a Dvojky jedno ocenenie získala na Slovensku – Cenu za komunikačný dizajn 2016.

Čítať viac...
Nahor