Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS sa zapojila do série nebezpečných expedícií, prinesie seriálové road movie!

Známy cestovateľ Dan Přibáň so žltým trabantom putuje po svete, jeho dokumenty poznajú státisíce divákov.

RTVS bude mať vlastné seriálové road movie. Verejnoprávna televízia sa zapojila do prípravy seriálu, ktorý sledujte ďalšiu nebezpečnú výpravu cestovateľa Dana Přibáňa, na ktorú sa vyberá v už tradičnom žltom trabante.

Přibáň „trabantové“ expedície podniká pravidelne, pričom dobrodružstvá prenáša aj na filmové plátna prostredníctvom dokumentov. Najnovšie v priebehu polroka precestoval Tichomorie, keď sa posádky dvoch žltých trabantov, poľského Fiatu, čezety, jawy a taktiež dvoch invalidných vozíkov vybrali z austrálskeho Perthu do Sydney, následne výprava prešla do Východného Timoru, Indonézie, Malajzie a Thajska. Cestovatelia pripomínajú, že prešli naprieč miestami, pre ktoré je Austrália známa ako najnebezpečnejší kontinent sveta, nakoľko na stovkách kilometrov nie je možné zohnať vodu ani benzín.

Cesta po Tichomorí sa aktuálne premieta v kinách v dokumente Trabantom do posledného dychu, pričom podobne ako v roku 2014 pri expedícii do Južnej Ameriky vznikne seriál. Dobrodružná road movie séria sa dostane aj na obrazovky RTVS, ktorá vstupuje do projektu ako koproducent, pričom prispeje sumou 84 000 eur aj s DPH, zároveň prinesie vecný vklad vo výške 1 884,48.

Pripravovaný seriál S trabantom po Tichomorí by sa na obrazovky RTVS mohol dostať na jeseň 2016, celkovo bude obsahovať 12 častí po takmer 30 minút.

„Trabantové“ výpravy podnikajú cestovatelia v spolupráci so sponzormi, ktorí ich veľkou časťou dotujú. Na expedíciu do Tichomoria však potrebovali pomoc aj priaznivcov, nakoľko financie nestačili. Prostredníctvom služby Startovač sa pokúsili vyzbierať potrebných 500 000 českých korún, no nakoniec získali vyše päťnásobne viac, keď im fanúšikovia darovali vyše 2,8 milióna korún.

Trasa výpravy do Tichomoria
s trabantom po tichomori trasa vypravy

Čítať viac...
Nahor