Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS sa už rozhodla: Vyprázdnenú výškovú budovu chce predať!

Verejnoprávna televízia pripravuje známu budovu na predaj.

Výšková budova v areáli Slovenskej televízie bude na predaj. Po tom, čo sa z nej RTVS v roku 2015 presťahovala do priľahlého bývalého zdravotníckeho strediska, bola opustená a čakala na svoj ďalší osud. Televízia ešte pred rokom nevedela, čo s budovou urobí, zdá sa, že dnes už má jasno.

RTVS si totiž objednala u spoločnosti CBRE s.r.o. štúdiu, na základe ktorej žiada o posúdenie možnosti „odčlenenia výškovej budovy od areálu RTVS, vrátane prípravných prác pre predaj výškovej budovy RTVS v Mlynskej doline,“ píše sa v zmluve. Tieto služby budú telerozhlas stáť 17 000 eur bez DPH.

Ako dlho bude RTVS budovu v prípade spustenia predaja predávať, je otázne. Generálny riaditeľ Václav Mika vlani pri sťahovaní do nových priestorov pre agentúru SITA priznal, že za jeho riaditeľovania sa záujemca neobjavil.

RTVS dlhé roky využívala chátrajúcu výškovú 28-poschodovú budovu len po 11. poschodie. Televízia postupne celú budovu nevedela využiť, nakoľko na to nemala ako ekonomické kapacity tak ani množstvo zamestnancov, nakoľko sa počet administratívnych pracovníkov zmenšil. Budova bola dostavaná v roku 1975 ako 2. časť etapy výstavby areálu Slovenskej televízie.

Výškovú budovu chcelo predať vtedajšie vedenie STV už pred 11 rokmi. Richard Rybníček už vtedy vyhlásil, že je budova v katastrofálnom stave a jej rekonštrukcia by stála desiatky miliónov slovenských korún. Predaj sa však aj pre voľby nového riaditeľa STV zastavil, téma mala byť v kompetencii už nového šéfa televízie.

Čo je súčasťou objednávky
rtvs studia predaj vyskovej budovy

Foto: Sme, crz.gov.sk

Čítať viac...
Nahor