Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

RTVS sa teší z úspechu Milujem Slovensko popri Doktoroch. Má za sebou rekordný týždeň

Telerozhlas sa pochválil niekoľkými výsledkami, rekordy dosiahli viaceré kľúčové projekty.

RTVS má za sebou úspešný týždeň, čo potvrdzujú aj zverejnené výsledky telerozhlasom. Svoj rekord sezóny dosiahla piatková šou Milujem Slovensko, ktorá sa po prvý raz v tomto roku dostala cez hranicu podielu 20 %, keď ju sledovalo 401-tis. divákov s podielom 20,1 %. RTVS vyzdvihla výkon relácie vzhľadom na vyostrené konkurenčné prostredie. „Relácii sa tak v konkurencii intenzívne promovaného nového seriálu na jednej z komerčných staníc podarilo dosiahnuť svoje najvyššie hodnoty sledovanosti v aktuálnej sezóne,“ píše televízia. S ohľadom na výsledok Doktorov však v konečnom dôsledku pomohli šou k rekordu.

S úspechom sa naďalej darí aj popoludňajšej šou 5 proti 5, ktorú minulý týždeň sledovalo v priemere 215-tis. divákov a priemerný podiel dosiahol hodnotu 14,1 %. Šlo o najlepší týždeň 5 proti 5 v tejto sezóne. Za zmienku však rozhodne stoja aj výkony kvízovej relácie Duel, ktorá sa pravidelne hýbe okolo hranice 16 %.

V priebehu týždňa sme vás informovali aj o vysokom podieli relácie Nikto nie je dokonalý, RTVS upresňuje, že aj ona získala svoj rekord s hodnotami 16 % podiel s počtom divákov 347-tis. Hosťami relácie boli Boris Kollár a Leoš Mareš.

Počas pracovného týždňa svoje sezónne maximá dosiahli i spravodajské relácie vysielané počas dňa – Správy RTVS o 12:00 (podiel 8,2 %) a Správy RTVS o 16:00 (podiel 8,9 %).

Z víkendových relácií sa RTVS pochválila výkonmi relácí O 5 minút 12 (157-tis. divákov, podiel 15,5 %) a Občan za dverami, ktorú si pozrelo 182-tis. divákov s podielom 17,6 %. V oboch prípadoch bola Jednotka v 12+ líder. Naďalej sa darí aj Kamile Magálovej a jej relácii Tajomstvo mojej kuchyne. Poslednú nedeľu si ju pozrelo 286-tis. divákov (podiel 16,7 %), telerohlas uvádza, že relácia každým týždňom rastie.

Dáta: RTVS, v skupine 12+

Čítať viac...
Nahor