Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS sa pozabudla: Predstavila novinku, ktorú vysiela už od mája! Zmiatla aj médiá

Verejnoprávny rozhlas predstavil nový formát, ponúka ho už dlhšie.

Pravidelná krátka glosa Eleny Vacvalovej a Haliny Pawlowskej. Slovenský rozhlas obohacuje svoju víkendovú štruktúru o krátku reláciu Glosár vysielanú vždy v sobotu a v nedeľu krátko po 14:00. V relácii sa striedajú dve osobnosti, v soboty sa poslucháčom prihovára Elena Vacvalová, v nedele Halina Pawlowská.

RTVS predstavila nový formát dnes, pričom ho ponúka už dva týždne. Novinka odštartovala prvou glosou v sobotu 30. mája, zaznamenal to ešte pred štartom relácie Medan.sk. Túto informáciu si však niektoré médiá nevšimli a zmiasť sa nechali aj tlačovou správou, ktorá ohlasuje novinku na najbližšie víkendy. O štarte nevedeli dokonca ani tie médiá, ktoré avizovali spoluprácu Pawlowskej s RTVS.

Vacvalová a Pawlovská majú „spôsobom im vlastným komentovať zaujímavé životné situácie a svet okolo nás“. „Naším zámerom je spraviť víkendové popoludnia ešte zaujímavejšími a priniesť poslucháčom spestrenie v podobe známych a uznávaných glosátoriek, ktoré nášmu publiku určite majú čo povedať. Sme radi, že dámy sa podujali obohatiť popoludňajšie vysielanie Rádia Slovensko a verím, že vďaka nim prežijú naši poslucháči príjemnejší víkend v spoločnosti Rádia Slovensko,“ povedal k spusteniu Glosára riaditeľ programových služieb Slovenského rozhlasu Vincent Štofaník.

Čítať viac...
Nahor