Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS sa pochválila najnovším prieskumom objektívnosti správ, meno agentúry skomolila

RTVS sa vo včerajších hlavných správach pochválila prieskumom agentúry Median SK, ktorá štyrikrát do roka zisťuje objektívnosť televíznych spravodajstiev u divákov. Verejnoprávna televízia dosiahla najlepší výsledok v histórii.

Agentúra Median SK vydala v poradí druhý prieskum v tomto roku sledujúci objektívnosť televíznych spravodajstiev podľa televíznych divákov. Už tradične vyhrala Markíza, ktorá si oproti prvému prieskumu tohto roka pohoršila o pol percenta. Druhá RTVS dosiahla rovnako ako v prvom kvartáli svoj najlepší výsledok v histórii, tento raz ho vylepšila dosiahnutím novej hranice 21 %. Joj opäť klesala, oproti prvému meraniu v roku 2014 spadla o šesť desatín, udržala sa však nad hranicou 17 %. Najviac klesla TA 3, ktorá sa v poslednom období stretáva s výraznou objektívnosti jej vysielania a oproti prvému kvartálu sa prepadla o takmer 2 %. Výsledky sú zostavené na základe dát vyzbieraných v období troch mesiacov apríl, máj a jún.

objektivnost sprav II 2014 graf mediansk

Svojím najlepším výsledkom v histórii sa pochválila RTVS priamo vo svojich hlavných správach. Divákom v krátkosti tradične prezentovala najnovší prieskum, v ktorom porovnala svoj výsledok s komerčnými stanicami. Podarilo sa jej však skomoliť meno agentúry, ktorá prieskum uskutočňuje, v popise ju nazvala Madian SK.

objektivnost sprav II 2014 graf rtvs

RTVS sa teší zo zvyšujúcej sa popularity správ, ktorá sa pomaly prejavuje aj na stúpajúcom výkone spravodajských relácií. Viac sme sa téme venovali v tomto článku.

Markíza k prvému prieskumu v tomto roku vydala aj tlačovú správu, viac sa o prieskume v I. kvartáli 2014 aj s analýzou výkonov dočítate v tomto príspevku.

Pre porovnanie výsledky prieskumu v prvom kvartáli 2014
objektivnost sprav I 2014 graf mediansk

Grafy, analýza: Median SK

 

Čítať viac...
Nahor