Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS sa nepoučila: Znovu nestihla nástup do mimoriadne sledovaného zápasu!

Tentoraz sa to aspoň nepokúšala zamaskovať.

Iba v máji sa RTVS počas Majstrovstiev sveta v hokeji podaril nemalý trapas, keď nestihla úvod zápasu Slovenska s Rusmi. Televízia si neustrážila čas v predzápasovom štúdiu, pričom zlyhanie sa pokúsila zamaskovať odvysielaním úvodného buly zo záznamu a následným čo najmenej nápadným prestrihom do živého prenosu.

Podobne zle si to RTVS načasovala aj pri ďalšej mimoriadne sledovanej športovej udalosti, a to v priebehu kvalifikačného zápasu Slovenska s Bieloruskom o postup na futbalové EURO 2016. Televízia zmeškala začiatok druhého polčasu a nie o málo, keď sa do duelu dostala po minúte a pol.

V tomto prípade už aspoň telerozhlas nemaskoval pochybenie. Komentátor Marcel Merčiak otvorene privítal divákov po prvej minúte hry druhého polčasu.

RTVS sa tak z vlastnej májovej chyby nepoučila. Je pritom prekvapením, že si načasovanie nevie ustrážiť pri najsledovanejších športových udalostiach na Slovensku. Sklamaním skončil aj jeden z prenosov Tour de France, kedy televízia neodvysielala ceremóniu po etape, pričom sa na pódiu mal objaviť aj Peter Sagan. Komentátor to v živom prenose odôvodňoval nasledujúcim futbalom, ten však začal až o dve hodiny. Telerozhlas vysvetlil, že ceremoniál neodvysielal z programových dôvodov, nakoľko došlo k natiahnutiu priameho prenosu o 40 minút. Prednosť dal dokumentu Stopy dávnej minulosti.

Foto: FB Tomáš „Tomyno“ Somr Photo

Čítať viac...
Nahor