Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS s víťazným víkendom, Markíza vystrelila so sobotnou premiérou! Nové bývanie v rekordnej sezóne

Jednotka si viedla nadpriemerne v každý z troch večerov, v piatok a nedeľu bola s hlavnými programami vo vedení. 

PIATOK: Úspešný záver týždňa odštartovala Jednotka už s Milujem Slovensko. Aj keď sa šou, zdá sa, pre túto chvíľu definitívne prepadla za svoje minuloročné výkony, s ktorými sa hýbala okolo 8 až 10 ratingov, podarilo sa jej najnovšie prebojovať do čela večera, keď si ju vybralo vyše 6 % divákov s podielom nad 19 %. Všetko, čo mám rád o málo prekročilo 5,5 ratingu s podielom nad 17 %, trojkou bola opäť Farma, šla cez päť ratingov s podielom 15,5 %. Celkovo si ju malo pozrieť menej ako 350-tisíc divákov, Všetko, čo mám rád sledovalo 365-tisíc a Milujem Slovensko takmer 435-tisíc divákov. Duel už bol v oboch cieľovkách lídrom, prekonal šesť ratingov s podielom 23 %. Podliezol hranicu 400-tisíc divákov. Už tradičný piatkový bonus na Joj, Všetko, čo má Ander rád, získal podiel nad 18 %.

Plus v piatok v čase vysielania spravodajstiev odvysielala priateľský futbalový zápas Slovenska proti Ukrajine, v podieloch sa dostal nad 6 a na 9 %. Nasledujúci film Riddick: Kronika Temna dosiahol podiel blízky 9 %. Parchanti na Dajto získali vyše 7 %, Doma s filmom Prázdne miesto v srdci uhrala podiel pod 6 %. Kriminálky na Wau sa postupne hýbali na podieloch okolo 4, 3 a opäť 4 %.

Rodinné prípady si podvečer na Markíze pripísali 20 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja sa dostala cez 15 %. Televízne noviny atakovali 25 %, stali sa najsledovanejším programom dňa v komerčnej cieľovke. Noviny so stratou cez pol ratingu prekonali podiel 22 %, v celkovom publiku ich predbehlo len Najlepšie počasie.

SOBOTA: Stabilne úspešná je Jednotka v soboty. Nenápadný zábavný kvíz Záhady tela dosahuje štandardne nadpriemerné výkony, tento týždeň sa dokázal opäť dorovnať historicky oveľa úspešnejšiemu Milujem Slovensko, keď dosiahol totožný rating 6,4 % s podielom nad 16 %. Nad priemerom stanice bolo aj Neskoro večer s podielom nad 12 % v komerčnej cieľovke. Až v čase vysielania verejnoprávnej talkshow bola dvojkou večera šou Take Me Out na Joj, ktorej sa nedarilo ratingom nad 5 % a podielom cez 14 %. Suverénnym lídrom bola Markíza, ktorej ako jedna z mála v tejto sezóne zafungovala sobotná premiéra, snímka Uväznené pod hladinou skočila na rating až 9,8 % s podielom 26,1 %. Stala sa najsledovanejším programom dňa. V 12+ bola aj v sobotu lídrom Jednotka, Záhady tela sa dostali až na hranicu 485-tisíc divákov, film Markízy na 430-tisíc. Zoznamka staršie publikum neláka, celkovo si ju malo pozrieť 245-tisíc divákov.

Nezastaviteľný vlak na Plus podliezol 7 %, romantika Navždy svoji na Doma atakovala 6 %. Tridsať prípadov majora Zemana sa na Dajto ťahalo na 3,5 a 4 %, Komisár Rex na Wau získal 2 %, Inkognito šlo pod túto hranicu.

Smotánka Markíze podvečer uhrala 22 %, reprízoví Naši neuspeli výkonom len okolo 13 %. Hlavné spravodajstvá dosiahli vyrovnané výkony s ratingami o niečo cez 9 %, Televízne noviny v podieli získali vyše 26 %, Noviny sa dostali nad 25 %. V celkovom publiku vyhrali sobotu, keď mali za celý deň najviac divákov, spolu 595-tisíc.

NEDEĽA: Úspešný záver týždňa potvrdila Jednotka v nedeľu. Reprízová slovenská snímka Učiteľka dorovnala a v celkových číslach tesne predbehla obe premiéry na hlavných komerčných staniciach, keď si ju pozrelo 7,3 % divákov s podielom 17,6 %. Joj na ňu ratingovo stratila iba minimum, keď premiéru Chlapec od vedľa získala 7,2 % s podielom 18,3 %. John Wick 2 na Markíze podliezol ratingovú sedmičku s podielom 19 %. V 12+ bola Jednotka lídrom, Učiteľku si pozrelo cez 415-tisíc divákov, film Joj nad 390-tisíc a Markízy pod 320-tisíc.

Plus s finále druhej série šou Oktagon dosiahlo podiel takmer 5 %, Maska na Dajto sa hýbala okolo 4 %. Nezvestná dcéra na Doma podliezla 3 %, Myšlienky vraha na Wau šli cez 3,5 %, Za sklom získalo 2,5 %.

Joj dominuje v nedeľu podvečer s magazínmi. Na chalupe uhralo podiel 21 %, Nové bývanie zažíva jednu z najlepších sezón posledných rokov, keď sa vyšvihlo na rating až 9,1 % a podiel pod 25 %. Horná Dolná sa ťahala ku 18 %. Medzi spravodajstvami sa vyšvihli Televízne noviny, tesne sa prehupli cez rating 11 % s podielom takmer 27 %. Noviny na ne stratili takmer dve percentá divákov, v podieli o málo prekonali 22 %. V celkovom publiku však vyhrali celú nedeľu, sledovalo ich vyše 660-tisíc divákov. V 12 – 54 sa pred Televízne noviny dokázalo tesne dostať ešte Počasie Markízy.

Markíza sa v prime-time vrátila minulý týždeň do čela, vytvorila si náskok necelé tri percentá. Celodenne bola vpredu o viac ako päť percent. Medzi menšími stanicami ostáva najsilnejšia Plus.

Čítať viac...
Nahor