Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

RTVS s originálnym promom na olympiádu: Komentátori nasadli do bobov! (video)

Aj RTVS sa vo veľkom pripravuje na olympijské hry. Narozdiel od Markízy, ktorá odvysiela „iba“ hokejový olympijský turnaj, má RTVS práva na všetky športy, hokej nevynímajúc. Intenzívne upozorňuje, že prostredníctvom rozhlasu budú zápasy slovenskej hokejovej reprezentácie vysielané iba na Rádiu Slovensko. „Prenosy zo zápasov našej hokejovej reprezentácie bude prenášať Rádio Slovensko ako jediné rádio na Slovensku,“ upozorňuje verejnoprávna inštitúcia.

RTVS už do vysielania pustila aj originálne promo k olympiáda, tvárami kampane sa stali štyria komentátori, ktorí sa vydajú do Soči. Marcel Merčiak, Ján Hudok, Ľuboš Hlavena a Oľga Hamadejová sa nahodili do bobistického výstroja s logom RTVS a symbolicky vycestovali do dejiska 22. Zimných olympijských hier, ktoré sa budú konať v Soči. „Tešíme sa na vás na najočakávanejšej športovej udalosti roka – Zimných olympijských hrách v Soči 2014 od 7. do 23. februára na olympijskej Dvojke,“ odkazujú športoví komentátori a moderátori RTVS.

Vtipným momentom upútavky je, že štvorica bobistov naskakuje do dvojbobu. „Sme asi jediný tím štvorbobov, ktorý sa vošiel do dvojbobov. Bolo to dosť náročné. Najmä pre Jána Hudoka, ktorý musel aj naskakovať, pretože to trvalo asi šesť hodín,“ zasmial sa Marcel Merčiak. (video nižšie)

Olympijské vysielanie začne v piatok 7. februára o 17:00 na Jednotke štúdiom, o 17:14 bude pokračovať prenosom z otváracieho ceremoniálu.

Komentátori STV:
Marcel Merčiak, Ján Hudok, Ľuboš Hlavena, Vladimír Genda, Oľga Hamadejová, Matúš Mažec
Redaktori STV:
Milan Stanko, Róbert Barát
Reportéri SRo:
Jozef Jarkovský, Matúš Čunderlík
Redaktori SRo:
Martina Uličná, Svetlana Barátová, Martin Balážik, Martin Šeďo

Čítať viac...
Nahor