Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS prvý rok kompletne bez Ligy majstrov: Finálový zápas pobeží na veľkej komerčnej stanici!

Už 1 . júna sa odohrá finálový duel Ligy majstrov, tá sa prvý rok vysielala len na platenej stanici.

Celosvetový trend presúvania čoraz drahších športových prenosov na platené kanály už stále viac pociťujú aj diváci na Slovensku. Voľne šírené kanály už nedokážu efektívne nakupovať športové práva, ktorých cena dokáže narásť medziročne aj dvojnásobne, pričom na tento trend zdražovania nedoplácajú iba diváci, ale aj samotné športové súťaže, ktorých sledovanosť klesá v dlhodobom meradle.

Stojí za tým práve presúvanie prenosov na platené kanály, ktoré síce dokážu prinášať majiteľom práv vyššie zisky, zároveň však nezasahujú tak široké publikum v jednotlivých krajinách. Zvykať si na to musia už aj diváci na Slovensku, ktorí tento rok definitívne prišli o voľne dostupné prenosy zápasov Ligy majstrov, ktoré dlhodobo vysielala RTVS.

Tá pritom tento rok neponúkne z Ligy majstrov a jej hlavnej časti nič. Držiteľom práv je už iba výhradne Orange, ktorý síce má povinnosť poskytnúť časť obsahu aj na bezplatnú stanicu, RTVS si však za svojho partnera nevybral.

V rámci tejto povinnosti poskytol Orange vysielanie finálového zápasu Ligy majstrov, ktorý sa odohrá v sobotu 1. júna. Duel medzi úspešnými semifinalistami Tottenhamom Hotspur a FC Liverpool odvysiela na svojej hlavnej stanici Markíza.

Operátor sa s televíziou dohodol i cez to, že Markíza už viac voľne prístupnou stanicou na celom Slovensku nie je. Finále Ligy majstrov si nebude môcť stále pozrieť viac ako desatina divákov, ktorí k sledovaniu televíziu využívajú iba bezplatný terestriál. Markíza už síce je opäť dostupná aj v DVB-T, avšak iba v platenom balíku. Práve celoslovenská bezplatná dostupnosť bola jednou z najväčších výhod RTVS.

Čítať viac...
Nahor