Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS prenosom inaugurácie Kisku sklamala: Technické chyby, preklep aj veľké fiasko moderátorov (video, doplnené)

„Inaugurácia prezidenta je najvýznamnejšou celospoločenskou udalosťou v tomto roku, preto z nej RTVS odvysiela jeden zo svojich najväčších priamych prenosov,“ povedal Lukáš Diko, riaditeľ Sekcie spravodajstva, športu a publicistiky RTVS o prenose z očakávanej udalosti – inaugurácie nového prezidenta SR Andreja Kisku. Verejnoprávny rozhlas aj televízia mapovali prípravy inaugurácie, jej priebeh, aj následnú pobožnosť Te Deum, čím rozhodne priniesla prenos veľkých rozmerov. V kvalite však RTVS neraz výrazne zaostávala.

Najväčším problémom televízneho prenosu boli neustále opakujúce sa technické problémy, keď často narúšal priebeh inauguračného programu vypadávajúci obraz a zvuk. Problémy boli na strane RTVS, technické výpadky nám potvrdili diváci viacerých operátorov aj online prenosu na webe televízie. Odstrániť sa ich nepodarilo ani v priebehu ekumenickej pobožnosti Te Deum prebiehajúcej v Katedrále sv. Martina.

Doslova fiaskom sa k tomu skončil vstup moderátorov čakajúcich pred katedrálou na príchod Andreja Kisku. Ten sa po dlhšom presune od Slovenskej filharmónie, kde prebehla inaugurácia, zdržal a Martin Strižinec spoločne Jurajom Jedinákom, ktorí sprevádzali programom inaugurácie, po chvíli stratili témy ku konverzácii. Okrem mimoriadnej nervozity hlavného moderátora politických relácií a mimoriadnych vysielaní RTVS, Martina Strižinca, ktorý stratil pevnú pôdu pod nohami a postaral sa o trápne momenty ticha vo vysielaní, obaja moderátori pobavili divákov, aj keď rozhodne nechtiac, nešťastnými brbtami počas nevydareného vstupu. Záznam z tohto vstupu moderátorov spoločne s pretrvávajúcimi technickými chybami si môžete pozrieť vo videu nižšie, taktiež aj prepis najväčších brbtov moderátorov počas vstupu.

Doplnené 16. 6. 2014 o 11:30: RTVS sa počas inauguračného programu podarilo urobiť ešte jednu chybu, keď slávnostnú pobožnosť Te Deum začala preklepom v úvodných titulkoch.

rtvs te deum chybny titulok

RTVS prenosom z inaugurácie ukázala, kde sú jej veľké slabiny. Čo bolo príčinou neustále opakujúcich sa technických chýb je zatiaľ nejasné, o vyjadrenie sme televíziu požiadali. RTVS si však sama sťažuje na zaostalosť technického vybavenia, do ktorého obnovy investuje nemalé peniaze. Úroveň moderátorských výkonov je tak najväčším sklamaním, najmä ak prenos nezvládne ťažisková tvár televízie pre politické udalosti a relácie.

Juraj Jedinák sumarizuje príhovor nového prezidenta SR Andreja Kisku

Zaujímavé bolo aj to, že práve aj tým pokojným tónom dokázal predniesť nejaké potomstvo … posolstvo.

Martin Strižinec „uvádza“ Andreja Kisku do funkcie

Dnes zložil prepísaný sľub do rúk predsedníčky Ústavného súdu a jačalo sa jeho päťročné funkčné obdobie.

Martin Strižinec o neoficiálnom akte pri inaugurácii Rudolfa Schustera

Vtedy, keď vyšli z Reduty všetci ústavní činitelia, tak pred Národným divadlom zviazali svätopľukove prúty…

Čítať viac...
Nahor