Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Nová letná šou RTVS Naj dedinka: Prečítajte si podrobnosti (+ zvučka, upútavka)

Jednotka RTVS po skončení prvej série šou Čo ja viem zaraďuje do piatkového zábavného okna na 20:20 novinku Naj dedinka. Šesť častí novej šou zaplní piatkové večery do času, kým sa na obrazovky vráti obľúbená šou Milujem Slovensko.

„NAJ dedinka Slovenska do detailu odhalí všetko pekné a dobré, čo slovenský vidiek ponúka a divákom dokáže, že každá slovenská dedinka môže byť tým najlepším miestom pre život,“ píše RTVS. Tá v novej relácii predstaví celkovo šesť dedín, pričom jej obyvatelia sa zapoja do súťažných úloh. „Sprievodcami  po slovenských dedinkách budú dlhoročné tváre RTVS – moderátori Katka Brychtová a Martin Nikodým, no  hlavné úlohy budú v prvom rade patriť starostom a obyvateľom obcí, ktorí odvážne zareagovali na výzvu a rozhodli sa do súťaže zapojiť. Počas leta Katka s Martinom postupne navštívia Baďan, Čerhov, Priepasné, Lenartov, Plavecký Mikuláš a Malachov.“

Súťažiť sa bude celkovo v štyroch disciplínach, zapojí sa aj starosta: „V každej dedine prebehne súťaž pozostávajúca zo štyroch disciplín, v ktorej sa prejaví oddanosť, pracovitosť a zmysel pre humor jej obyvateľov. Súťaž bude pozostávať z úlohy pre starostu, úlohy pre rodinu, úlohy pre skupinu (požiarny zbor, folklórny súbor, futbalové družstvo, trieda v škole, hudobná skupina …) a nakoniec bude zadanú úlohu plniť celá obec.“

Šesť epizód relácie vyrobí za celkovú sumu 240-tis. eur spoločnosť Good TV pod taktovkou Rada Štefanova. Ten už pre RTVS vyrábal šou Milujem Slovensko, známy je najmä vďaka kontroverzným šou na Joj ako Farmár hľadá ženu.

Každá epizóda Naj dedinky bude svoju stabilnú štruktúru. Začne príchodom moderátorov a poroty, o ktorej RTVS veľa nehovorí, úvodným  stretnutím s predstaviteľmi obce. „Katka s Martinom sa spoločne so starostkou alebo starostom obce a tiež s ostatnými obyvateľmi vydajú spoznávať históriu, prírodné krásy, jedinečné tradície, najzaujímavejšie pamiatky či najväčšie obecné rarity,“ hovorí RTVS. Potom sa začne so súťažením.

Televízia už ukázala aj zvučku relácie a šou predstavuje divákom prostredníctvom upútavky. Pozrite si videá.

Zvučka šou Naj dedinka

Upútavka na šou Naj dedinka


Internetové promo video k projektu s moderátormi

Čítať viac...
Nahor