Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Názory

RTVS poriadne naťahovala nočných divákov: Namiesto futbalu dostali maďarské správy

Od pondelka sa systém nasadzovania zápasov na MS vo futbale zmenil, keď sa vzájomne odohrávajú posledné dva zápasy skupín. Vďaka tomuto nastaveniu RTVS už nevysiela všetky zápasy naživo ale vyberá dva, ktoré ponúka v priamom prenose a zvyšné dva vysiela zo záznamu. Ten posledný nasadzuje po polnoci a aj vlastných pričinením oň nikto nebude mať záujem.

Záverečná fáza základných skupín MS vo futbale prináša nový systém zaraďovania zápasov, keď posledné duely v skupinách sú vysielané súbežne so štartom o 18:00 a 22:00. Kým tri zvláda RTVS odvysielať v pre nás prijateľných časoch, podobne ako pri doterajších dueloch štartujúcich o polnoci, aj teraz ostáva jeden zápas napospas neatraktívnemu vysielaciemu času. Verejnoprávna televízia však výrazne dopomáha vlastným nastavením tomu, aby si diváci na nočný záznam nepočkali.

Napriek tomu, že záverečný hvizd večerných zápasov štartujúcich o 22:00 je očakávaný do polnoci, RTVS nechala divákov na záznam súbežne vysielaného zápasu čakať takmer hodinu. Nedodržala pri tom ani sľúbený štart záznamu. Kým podľa prvých programových plánov sa včerajší záznam zápasu Chorvátsko – Mexiko mal vysielať o 00:30, upravené plány už hovorili o čase 00:40. Ani tento údaj však televízia nedodržala a zaspávajúcim divákom záznam duelu pustila až pred 00:50. V čase, kedy sa mal vysielať zápas, pri tom neponúkla nič mimoriadne. Program naťahovala pozvánkami na kultúrne akcie ArtSpektrum a maďarskými správami Hírek.

S ohľadom na zameranie Dvojky je zaradenie programu pre užšiu cieľovú skupinu divákov pochopiteľné, prečo však odpísala záznam atraktívneho duelu už nie. Napriek nepopierateľnému faktu, že sa na čele s Marcelom Merčiakom dvíha úroveň športových štúdií aj priamych prenosov RTVS, toto jej nevyšlo. Televízia nevyužila potenciál zápasu a týmto zaradením ho odvysielala skôr z povinnosti. V tomto prípade sa očakáva odvysielanie záznamu nasadeného v nočných hodinách čo najskôr, najlogickejšie po skončení pozápasového štúdia k naživo vysielanému duelu. Jednotka však ponúkla radšej krimi seriál Nash Bridges. RTVS tak nechala všetkých futbalových fanúšikov vypnúť televízory a až na 6 tisíc vytrvalcov tento zápas z nie lacného podujatia pochovala.

Čítať viac...
Nahor