Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

RTVS vysvetlila, prečo neodvysielala poslednú časť Mafiánov! Uvedie ju v náhradnom termíne

Jednotka mala ostatný piatok odvysielať poslednú 13. časť z úspešného dokumentárneho cyklu Mafiáni, no tá sa nakoniec na obrazovky nedostala. Rozhorčení diváci zaplavili sociálne siete nahnevanými komentármi, pričom sa začali rozširovať špekulácie o zásahoch z vyšších miest. Posledná časť totiž má byť o Ivanovi Lexovi a časoch, keď šéfoval Slovenskej informačnej službe.

RTVS nakoniec epizódu odvysiela, urobí tak ale až 24. júna. Televízia situáciu vysvetľuje tým, že 13. diel pôvodne nemal vzniknúť, nakoľko podľa zmluvy bolo plánovaných 12 dielov, no pre množstvo získaných materiálov sa tvorcovia rozhodli spracovať diel navyše. Jeho realizácia sa však nestihla včas. Náhradný termín bol zvolený na základe najbližšieho voľnejšieho večera, nakoľko nateraz piatky obsadí futbalové EURO.

Mafiáni sú mimoriadne úspešnou dokumentárnou sériou RTVS, ktorá zaujala veľké množstvo divákov. Pred dvomi týždňami zaznamenala v komerčnej cieľovke svoj rekord, keď ju po 22-hej sledovalo 4,9 % divákov s podielom 17,5 % čo bolo viac, ako mala v ten večer s hlavným programom Zámenou manželiek Markíza.

Čítať viac...
Nahor