Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS nakúpila filmové kinohity, odvysiela Vlka z Wall Street aj 12 rokov otrokom!

Verejnoprávna televízia sa posilnila niekoľkými filmovými kúskami z posledných rokov.

RTVS odvysiela viaceré známe filmové tituly, ktoré zaujali aj v našich kinách. Za päticu nových filmov zaplatila televízia spolu 45 492 eur bez DPH, každý jeden titul bude môcť odvysielať dvakrát spoločne so 72-hodinovou reprízou. Licencie platia na dvojročné obdobie.

Všetky filmy sú výrazne známe aj slovenským divákom. Medzi lahôdky bude patriť Vlk z Wall Street, ktorý v roku 2014 nepremenil celkovo 5 nominácií na Oscara. Predstaviteľ hlavného hrdinu Leonardo DiCaprio bol jedným z tých, ktorému sošku po rokoch priala verejnosť najviac, nakoniec sa jej dočkal o rok neskôr za film Revenant. Na Vlka z Wall Street bude mať RTVS práva od začiatku augusta tohto roka, na jej obraz sa tak môže dostať už čoskoro. Film v slovenskej premiére zakúpila ešte pred svojím štartom Joj Cinema, tá ho však získala v rámci práv pre platené stanice. RTVS pre voľne šírené.

Od augusta bude mať RTVS k dispozícii aj ďalšie známe snímky. Kúpila tiež kinofilm Diablov obhajca z roku 2011, kde sa v hlavnej úlohe objavil Matthew McConaughey a taktiež ďalší známy titul jOBS, ktorý aj aktuálne beží na filmovej stanici Joj. Príbehu spoluzakladateľa značky Apple a technologického génia sa zhostil Aston Kutcher ako samotný Steve Jobs.

Od roku 2017 bude môcť zas telerozhlas nasadiť snímku Bella a Sebastián, ktorá v roku 2013 na filmové plátno priniesla známy seriál zo šesťdesiatych rokov o sirote a jej psovi. V máji 2018 začne zas RTVS plynúť licencia na oscarový a najlepší film za rok 2013 12 rokov otrokom, ktorý premenil až tri z deviatich nominácií na Oscara.

Čítať viac...
Nahor