Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Mediaboom.sk

Aktuality

RTVS nakoniec nasadí Sedem zhavranených bratov proti Popoluške! Na Prime rozprávka bodovala

V Česku má už rozprávka svoju premiéru za sebou, dostala sa vysoko.

Telerozhlas upravil pôvodné plány aj s hlavným programom na Štedrý deň. Spočiatku avizoval nasadenie hlavnej premiérovej rozprávky Sedem zhavranených bratov až na deviatu hodinu, no nakoniec ju uvedie v klasickom hlavnom štedrovečernom okne. Podobne ako pred rokom Lásku na vlásku odvysiela Sedem zhavranených bratov o 19:30, rozrávková premiéra tak pobeží v konkurencii Troch orieškov pre Popolušku. Tie štartujú o 19:00.

Telerozhlasu nasadenie svojej novej rozprávky proti Popoluške pred rokom vyšlo. Lásku na vlásku vtedy sledovalo až 13,9 % divákov s podielom 29,6 % a to dokonca v mladšej cieľovke 12 – 54. V 12+ to bolo ešte viac, keď rating mal dosiahnuť hodnotu 14,6 % a podiel 29,4 %. Rozprávka vtedy výrazne dobehla  Tri oriešky pre Popolušku, ktoré v 12 – 54 sledovalo 16,8 % divákov s podielom 32,7 %. Popoluška rástla po skončení Lásky na vlásku.

Sedem zhavranených bratov môže tento rok oslabiť skoršie odpremiérovanie rozprávky v Česku, keď ju minulý piatok uviedla Prima. V silnej konkurencii Doktora Martina uspela, mala sa dostať cez milión.

Ako už avizoval portál Mediaboom.sk, telerozhlas na Štedrý deň presúva Lásku na vlásku, odvysiela ju o 17:40 proti Perinbabe a animovanej premiére Joj Niko 2. Pôvodne chcela tento rok Lásku na vlásku uviesť v stredu 23. decembra o 20:20.

Čítať viac...
Nahor