Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

RTVS nahnevala divákov: Uprednostní „prípravák“ reprezentácie pred finále extraligy

Verejnoprávna televízia musela riešiť problém. Už túto nedeľu budú medzi sebou kolidovať dva lukratívne hokejové duely – tretí finálový zápas slovenskej hokejovej Extraligy medzi Košicami a Nitrou o 17:00 a prípravný zápas slovenskej reprezentácie s Ruskom na Euro Hockey Challenge 2014 štartujúci taktiež o piatej. RTVS sa snažila priniesť riešenie situácie a odvysielať oba hokejové duely. Ubezpečujeme Vás, že sme vynaložili maximálne úsilie dostať do priamych prenosov oba tieto dôležité hokejové zápasy s tým, aby sa skončili do 20:00 hod.,“ píše televízia v oficiálnom stanovisku. O 20:00 Dvojka plánuje odvysielať očakávaný filmový projekt Slovensko 2.0, s ktorého časom nechce hýbať.

„RTVS informovala vedenie Prohokeja, riadiaceho orgánu Tipsport Extraligy, spolu s návrhom, aby sa finálový zápas č. 3 začal v Nitre o 14:30 hod. Prohokej s týmto návrhom oboznámil všetkých semifinalistov Slovnaft playoff Tipsport Extraligy (HC Košice, HK Nitra, ŠHK 37 Piešťany, HC ´05 b. Bystrica), ktorí návrh jednomyseľne odmietli,“ oznamuje televízia. Nakoľko nedošlo k dohode, RTVS sa rozhodla odvysielať prípravný zápas reprezentácie. Hovorí, že šlo o prirodzené rozhodnutie. „Je verejným celospoločenským záujmom vysielať prípravný zápas slovenskej hokejovej reprezentácie, niekoľko týždňov pred každoročným športovým vrcholom, akým nepochybne majstrovstvá sveta v hokeji sú,“ obhajuje svoje rozhodnutie RTVS. Z tretieho finále extraligy chce zabezpečovať priame vstupy.

Mnohí diváci sú však s týmto rozhodnutím nespokojní. Finále slovenskej najvyššej ligy nie je verejným záujmom? píše jeden z diskutujúcich. Nič v zlom, ale prípravný zápas, i keď reprezentácie, chcete uprednostniť pred jedným z finálových zápasov našej Extraligy? Vždy si rád pozriem reprezentáciu, ale finále našej ligy musím mať prednosť,“ znie zas názor v diskusii pod oznamom RTVS na Facebooku. Podobných názorov sa aj v samotnej diskusii nahromadilo viac. V takýchto prípadoch však televízia nedokázala vyhovieť všetkým.

Celá reakcia RTVS ku vzniknutej situácii

Vážení fanúšikovia hokeja,

Viacerí nám píšete kvôli nedeľnému zápasu finále Tipsport Extraligy medzi Košicami a Nitrou. V nedeľu 13. apríla 2014 dochádza na Slovensku ku kolízii dvoch hokejových podujatí. O 17:00 sa hrá v Nitre tretí zápas finálovej série Slovnaft playoff Tipsport Extraligy (Nitra – Košice) a v rovnakom čase sa v Bratislave začína 6. vystúpenie slovenskej hokejovej reprezentácie v Euro Hockey Challenge 2014 medzi reprezentáciami Slovenska – Ruska.

Ubezpečujeme Vás, že sme vynaložili maximálne úsilie dostať do priamych prenosov oba tieto dôležité hokejové zápasy s tým, aby sa skončili do 20:00 hod., keď vysielanie Dvojky pokračuje premiérou unikátneho filmového projektu Slovensko 2.0. 12. marca 2014 o tom RTVS informovala vedenie Prohokeja, riadiaceho orgánu Tipsport Extraligy, spolu s návrhom, aby sa finálový zápas č. 3 začal v Nitre o 14:30 hod. Prohokej s týmto návrhom oboznámil všetkých semifinalistov Slovnaft playoff Tipsport Extraligy (HC Košice, HK Nitra, ŠHK 37 Piešťany, HC ´05 b. Bystrica), ktorí návrh jednomyseľne odmietli.

Pri tvorbe nášho návrhu sme vychádzali zo skutočnosti, že finálový zápas č. 2 (teraz už vieme, že sa jedná o dvojicu Košice – Nitra) by sa dohral vo štvrtok 10. apríla najneskôr (aj s predĺžením a samostatnými nájazdmi) okolo 20:15 – 20:30 hod. Mužstvá by mali cca 66 hodín na regeneráciu do ďalšieho zápasu. Zvyčajný čas, ktorý v playoff absolvujú medzi zápasom číslo 2 a 3, by sa skrátil o dve a pol hodiny. Zároveň by oba tímy získali o rovnaký čas viac do úseku medzi zápasmi číslo 3 a 4 (4. zápas sa hrá v pondelok 14. apríla o 17:00 hod.). Pochybujeme, že v Nitre, ktorá zaznamenáva v sezóne 2013/2014 najväčší divácky hokejový boom spomedzi všetkých účastníkov Tipsport Extraligy, by nebola ochota divákov a fanúšikov navštíviť nedeľný zápas o dve a pol hodiny skôr.

Rozhodnutie uprednostniť do priameho prenosu národný tím je z pohľadu RTVS prirodzené. Je verejným celospoločenským záujmom vysielať prípravný zápas slovenskej hokejovej reprezentácie, niekoľko týždňov pred každoročným športovým vrcholom, akým nepochybne majstrovstvá sveta v hokeji sú. Reprezentačné zápasy už roky patria medzi najsledovanejšie športové prenosy Slovensku o to viac zápasy s takými súpermi akými nepochybne Rusko je.

V súčasnosti analyzujeme technické možnosti, aby sme počas vysielania reprezentačného zápasu prinášali divákom živé vstupy aj z tretieho zápasu finále playoff Tipsport Extraligy.

Ďakujeme za porozumenie.

Čítať viac...
Nahor