Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

RTVS na Medzinárodný deň nepočujúcich so špeciálnym programom

RTVS pri príležitosti Medzinárodného dňa nepočujúcich pripravila v nedeľu 24. septembra špeciálne vysielanie. Všetky relácie, filmy, diskusie aj spravodajstvo na Jednotke a Dvojke  budú od rána až do nočných hodín uvádzané so skrytými titulkami alebo s prekladom do slovenského posunkového jazyka.

Na Jednotke bude v slovenskom posunkovom jazyku uvedená diskusná relácia O 5 minút 12, večerné Správy RTVS, Góly – body – sekundy aj Počasie. Nepočujúcim deťom sa bude o 8:25 venovať špeciálne vydanie Zázračného ateliéru, deti sa v ňom vďaka pozvanému hosťovi bližšie dozvedia o posunkovom jazyku.

Medzinárodný deň si na Dvojke o 11:15 pripomenie Televízny klub nepočujúcich. Jeho tvorcovia zašli na medzinárodný festival kultúry do Nórska a v Bergene navštívili centrum pre nepočujúcich, kde s jeho klientmi hovorili o ich živote, podmienkach, školstve a celkovom začlenení nórskych nepočujúcich do spoločnosti.

RTVS vysiela denne na Dvojke v slovenskom posunkovom jazyku Správy RTVS o 20:00 a na záver vysielania hlavné Správy RTVS „N“. Zároveň každú druhú sobotu predpoludním uvádza magazín Televízny klub nepočujúcich.

„Je civilizačnou povinnosťou veľkých a silných pomáhať znevýhodneným, a preto túto našu aktivitu robíme so špeciálnou dávkou empatie,“ povedal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

 

 

Čítať viac...
Nahor