Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS má ďalší stabilný zábavný formát: Zlaté časy budú pokračovať aj v ďalšej sezóne!

Pôvodne sezónny formát sa v štruktúre Jednotky usadí dlhodobo.

Zlaté časy sa zaradia k stabilným programom verejnoprávnej televízie. Po skončení výroby zábavnej relácie Nikto nie je dokonalý tak RTVS vybrala nový formát, s ktorým ráta v štruktúre pravidelne, pričom prekvapivo je zábavy na jej obrazovke viac ako vlani na jeseň.

Napriek ukončeniu Nikto nie je dokonalý televízia pokračuje v utorky vo vysielaní repríz úspešnejšej šou Milujem Slovensko, ktorá sa však v tento deň zatiaľ hýbe len okolo priemerov stanice. Vo štvrtky sa nakoniec rozhodla pokračovať vo vlaňajšej šou Zlaté časy, piatkovú zábavu zas na jar tradične prevzalo Čo ja viem. Na soboty k tomu Jednotka pridala ďalší zábavný kvíz Záhady tela, čím sa v počte zábavy dostala RTVS spomedzi veľkých staníc do čela. Zábavnými programami RTVS vypĺňa až štyri večery, čo je viac ako v prípade Markízy a Joj.

Jednotka si pritom už zazmluvnila dlhodobé dodávanie nových dielov Zlatých časov. Tento rok vyrobí až 26 častí, pričom sa dá očakávať, že v ich vysielaní bude po jari plynule pokračovať aj na jeseň. Všetky diely budú RTVS stáť vyše 1 milióna eur s daňou.

Zlaté časy sa uviedli na jeseň 2016 ako súčasť programu k oslavám 60. výročia televízneho vysielania na Slovensku. Elena Vacvalová a Dano Heriban prechádzali spolu s hosťami televíznym archívom a prostredníctvom ukážok oprašovali neraz zabudnuté materiály. Experiment v podobe moderátorskej dvojice televízii nevyšiel a šou dosahovala iba priemerné výsledky Jednotky. Kým pôvodne mala byť šou iba sezónna, RTVS sa nakoniec v programe rozhodla po zavedení viacerých zmien pokračovať. V šou ponechala Elenu Vacvalovú, pričom k nej pridala ako stabilného hosťa Milana Lasicu. Každý diel venuje konkrétnemu hosťovi, pričom si na jeho výbere dáva záležať.

Čítať viac...
Nahor