Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

RTVS drží najväčší balík športových práv do roku 2025! Pokračuje aj s Tour de France

Televízia ubezpečuje, že na novom športovom kanáli bude čo vysielať.

Už o dva týždne spúšťa RTVS svoju štvrtú televíznu programovú službu zameranú na šport a zdravý životný štýl.

Športovú stanicu spúšťa po takmer rok a pol trvajúcom odklade v čase, kedy pribúda množstvo správ o zisku lukratívnych športových práv konkurenčnými komerčnými vysielateľmi.

Verejnoprávna televízia však pripomína, že je to stále ona, ktorá pre najbližšie roky drží suverénne najväčší balík športových práv na Slovensku. 

„Bez ohľadu na to, čo občas vychádza, dnes disponuje RTVS najväčším balíkom športových práv. Doteraz sme mali všetok športový obsah. Keď to teraz rozložím na roky, tak nemáme možno do desať percent,“ uviedol v rozhovore pre Denník N generálny riaditeľ RTVS, Jaroslav Rezník.

Nová verejnoprávna stanica :Šport odštartuje vysielanie v pondelok 20. decembra, pričom podľa RTVS deficitom športového obsahu trpieť nebude.

„Licencie máme nakúpené do roku 2025 a viac,“ potvrdil Rezník.

Týka sa to napríklad aj najsledovanejších cyklistických pretekov Tour de France, ktoré napriek pôvodným medializovaným informáciám drží RTVS minimálne do roku 2026. Informáciu prebral aj portál Mediaboom.sk.

„Už som si niekde prečítal, že nemáme Tour de France, pýtal som sa, čo to znamená, a kolegovia mi doniesli podklady, že Tour de France máme do roku 2026. A na ďalšie roky to nemáme len preto, lebo ešte nebol tender,“ vyvrátil špekulácie riaditeľ telerozhlasu.

Spustením novej športovej stanice RTVS zároveň výrazne odľahčí a zastabilizuje vysielanie Dvojky.

Žánrovejší verejnoprávny kanál na seba viazal väčšinu nakúpených prenosov, ktoré rozbíjali jeho štruktúru. V niektorých obdobiach šport vypĺňal aj väčšinu jeho vysielania, čím sa nevenoval svojmu primárnemu zameraniu a menšinovému divákovi.

„Kľúčové je, že športový okruh nám zásadným spôsobom umožní stabilizovať Dvojku, kde sme doteraz vysielali zhruba 1900 hodín športu ročne. Ten odchádza na svoj okruh, pomocou čoho na Dvojke posilníme detskú tvorbu, folklór, večernú intelektuálnu tvorbu, duchovné programy a vysielanie pre národnostné menšiny,“ potvrdil v rozhovore Rezník.

Čítať viac...
Nahor