Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS do svojho vizuálu pridáva nové jingle: Od júla sa prezliekla do letného!

V roku 2015 predstavila RTVS pre svoje televízne kanály nový typ identu, aktuálne doň nasadila novú sadu jinglov.

Na jar 2015 sa Jednotka a Dvojka prezliekli do nového identu, ktorý začal pracovať s novým vizuálnym konceptom. Jeho myšlienkou bolo najmä oživenie a sfunkčnenie vizuálu dvojbodky v logu, ktoré prepojili celý ident a sú ako nositeľmi funkčných informácií tak vizuálnych efektov. Tento koncept vizuálu sa dočkal aj prestížneho ocenenia, svetová akadémia PROMAX ocenila v New Yorku v júni 2106 ident RTVS ako najlepší na svete.

Televízia do svojho identu pravidelne pripravuje novú sadu jinglov, a aj keď v ostatnom čase spravidla pri sezónnych identoch využíva staršie jingle, pre aktuálnu letnú sezónu sa rozhodla nakrútiť nové. RTVS aktualizuje vysielaciu grafikudoplnením vizuálnych identít Jednotky a Dvojky o nové letné jingle od 1. júla.

„Sme radi, že môžeme divákom sprostredkovať prázdninovú a dovolenkovú atmosféru aj prostredníctvom predelov medzi programami. Na Jednotke sme pripravili filmované jingle, do vysielania Dvojky pribudnú animované predely,“ prezradil o novej televíznej grafike Richard Jajcay, riaditeľ sekcie marketingu.

Čítať viac...
Nahor