Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

RTVS divákom tvrdí, že problém s komentárom vyriešila už v prvom polčase. Tí však zápas sledovali

RTVS vydala k problémom počas finálového zápasu MS vo futbale stanovisko, divákov ešte viac nahnevala.

RTVS vydala oficiálne stanovisko, v ktorom tvrdí, že problém s posunutým komentárom vyriešila ešte v prvom polčase. „Zvukový posun sme začali okamžite riešiť a ešte počas prvého polčasu sme problém odstránili,“ tvrdí  Rozhlas a televízia Slovenska. Je možné, že niektorí diváci nemali od druhého polčasu so zvukom problém, no zatiaľ sa v diskusiách neprihlásili. Naopak, každý z divákov vedel o góle skôr ako nemecký hrdina Götze a RTVS ich týmto vyjadrením ešte viac nahnevala, pričom niektorí túto informáciu považujú za zavádzanie.

Stanovisko RTVS k posunutému komentáru vo finále MS vo futbale

Počas včerajšieho priameho prenosu z Majstrovstiev sveta vo futbale viacerí diváci zaznamenali v prvom polčase finálového zápasu posunutý komentár, ktorý predbiehal obraz približne o dve sekundy. RTVS v snahe preniesť naživo atmosféru z finálového zápasu MS vyslala svojho komentátora Marcela Merčiaka priamo do dejiska MS, technický problém preto vznikol na trase Brazília – Slovensko.

Zvukový posun sme začali okamžite riešiť a ešte počas prvého polčasu sme problém odstránili. Podobný problém zaznamenali aj iné európske televízie, ktoré priniesli samostatný komentár z miesta diania šampionátu.

Pripomíname, že RTVS počas MS v Brazílii za mesiac odvysielala 63 bezproblémových prenosov v HD nielen v televízii, ale aj na špeciálnom webe futbal.rtvs.sk, pričom sme nezaznamenali žiadne technické problémy. Preto nás osobitne mrzí, že sa tento problém vyskytol pravé počas finálového zápasu. Všetkým futbalovým fanúšikom a divákom RTVS sa ospravedlňujeme.

Čítať viac...
Nahor