Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

RTVS chystá po štyroch rokoch opäť vlastnú rozprávku, stáť bude vyše milión eur

Verejnoprávna RTVS po dlhom čase schválila koncept pôvodnej tvorby, v ktorom nechýba ani výroba vlastnej rozprávky. Do vysielania by sa pri tom mala dostať už počas týchto Vianoc. Výrobu rozprávky si na starosť zobrala ako koproducent spoločnosť JMB Film & TV Production Bratislava, s ktorou ešte koncom minulého roka podpísala RTVS zmluvu. Film musí spoločnosť verejnoprávnej inštitúcii odovzdať najneskôr 15.11.2014, pričom v októbri sa ráta s kinopremiérou.

Režisérkou novej rozprávky s názvom Láska na vlásku bude Marianna Čengel-Solčanská, ktorá stojí aj za filmom Legenda o lietajúcom Cypriánovi. Podpísať by sa mala aj pod scenár. Hlavným kameramanom bude Peter Bencsík. Filmové dielo má mať dĺžku 90 minút.

Rozpočet novej rozprávky je podľa verejnej zmluvy 1 130 538 eur vrátane dane, pričom film je spolufinancovaný aj zo zmluvy so štátom. Koprodukčný finančný vklad RTVS do rozprávky je 330 000 eur.

Poslednou rozprávkou z dielne verejnoprávnej televízie je Orest z rodu čarodejníkov (titulná fotka článku), ktorá sa natočila v roku 2010, kedy mala aj premiéru. V univerzálnej skupine 12+ si rozprávku na Štedrý večer v jej premiére pozrelo 376 tis. divákov (16,4 %).

Čítať viac...
Nahor