Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

RTVS chystá na jeseň novú zábavnú reláciu. Vytlačiť by mohla Poštu pre teba

RTVS chystá podľa prvých informácií na túto jeseň ďalší zábavný formát. Po Milujem Slovensko by mala do prime-time nasadiť novinku s prvkami talkshow.

Portál Medialne.sk si prostredníctvom verejného registra zmlúv všimol, že RTVS uzatvorila zmluvu so spoločnosťou Akran na výrobu 15 častí novej relácie s pracovným názvom Tajfún. Spoločnosť vytvorí dielo v celkovej hodnote 370 224 eur, jedna epizóda tak vyjde na 24 682 eur.

Natáčanie novinky bude prebiehať v Dome kultúry Zrkadlový háj v Bratislave, pričom RTVS by prostredníctvom tejto relácie mala na svoje obrazovky vrátiť formát talkshow. „Môžeme potvrdiť, že pripravujeme nový formát s prvkami talkšou,“ priznala pre portál televízia. Koncept by mal tvoriť jeden moderátor, traja hostia, jeden hudobný hosť s prítomným komparzom a program by mal byť doplnený dokrútkami.

Prvá časť relácie bude odvysielaná už začiatkom septembra a to v sobotu 6. septembra. Nie je momentálne jasné, či televízia vytvorí trojslot pôvodnej tvorby a doplní dvojicu Pošta pre teba a Pravdivé príbehy Katky Brychtovej o novú reláciu. Vzhľadom k tomu, že by malo ísť o talkshow, nie je vylúčené zaradenie programu do neskoršieho času, ak to je pri tomto type programu bežné. Televízia si však zároveň môže testovať nový formát v sobotnom prime-time, ktorý už dlhé roky patrí iba Pošte pre teba. Tá by sa však mohla už tento rok dočkať konca.

Dosiaľ poslednou najvýraznejšou talkshow na obrazovke Jednotky RTVS je program Chodili sme spolu s Petrom Marcinom. Tú vysielala v rokoch 2009 a 2010 vtedy ešte STV, pričom dodnes sú na internete obľúbené videá z tejto relácie. Je otázne na akého moderátora a spracovanie šou staví televízia tento raz. V posledných mesiacoch dokazuje ambíciu dostať sa bližšie aj mladšiemu publiku. Menšie talkshow ako Colnica a rôzne menšinové diskusné programy ponúka Dvojka RTVS, nie však zábavného charakteru.

Foto: Medialne.sk
Zdroj: Medialne.sk, Mediaboom

Čítať viac...
Nahor