Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS chystá ďalšiu reláciu pre deti! Naučí ich, ako sa správať v premávke

Telerozhlas rozšíri portfólio detských programov.

RTVS pripravuje ďalšiu reláciu určenú pre deti. S produkčnou spoločnosťou Redhill production s.r.o. vyrobí 12-dielny program určený pre deti vo veku 4 – 8 rokov, ktorých chce naučiť, ako sa správať pri kontakte s cestnou premávkou.

Program dostane názov Stoj! Pozor! Choď…, charakterizovaný je ako vzdelávaco-publicistická relácia pre deti. Rozsah jedného dielu je okolo 10 minút. RTVS za výrobu dvanástich epizód zaplatila podľa Centrálneho registra zmlúv 115 506,72 eur s DPH. Za jednu časť zaplatí 9 625,56 eur.

Relácia sa bude odohrávať v exteriéri aj v štúdiu, kde budú prítomné aj deti, ktoré sa budú učiť pravidlám v premávke. Relácia bude mať aj svojho maskota, ktorý sa bude volať Semafórko. Hlavným zámerom relácie STOJ! POZOR! CHOĎ… je hravou formou priblížiť deťom pravidlá cestnej premávky a vysvetliť im základné princípy a povinnosti chodcov, bicyklistov alebo zásady bezpečného správania sa pri železničných priecestiach alebo parkoviskách veľkých nákupných centier,“ píše autor námetu Juraj Kákoš.

Čítať viac...
Nahor