Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS chce byť moderná, v hlavných správach definitívne končí s dvojicami!

Telerozhlas sa nechal inšpirovať zahraničnými televíziami.

Dvojice v hlavných správach RTVS končia. Verejnoprávna televízia prešla na model jedného moderátora počas leta, pričom nepôjde len o dočasný prázdninový režim.

RTVS už potvrdila, že v takomto nastavení hlavné spravodajstvo ponecháva. Priznáva pritom, že sa inšpirovala u kolegov z Českej televízie či iných vysielateľov. Po novom moderátor sprevádza takmer 50-minútovým spravodajstvom po stojačky, nový prístup prináša väčšiu prácu s kamerou, výsledkom má byť dynamickejšie a modernejšie spracovanie.

„Po vzore kolegov z Českej televízie, ale aj iných verejnoprávnych vysielateľov sme sa rozhodli vysielanie hlavnej spravodajskej relácie Správy RTVS upraviť pre jedného moderátora. Spravodajské informácie tak bude televíznym divákom sprostredkovávať jeden moderátor a nie dvojica, ako je to na Slovensku zvykom,“ povedala Dominika Šulková pre Medan.sk.

Telerozhlas tak ide proti prúdu a ako jediný nebude mať z veľkej štvorky v hlavných správach moderátorskú dvojicu. Striedať sa budú Janette Štefánková, Ľubomír Bajaník a Viliam Stankay, Jana Košíková odišla na materskú dovolenku.

Jedného moderátora využíva RTVS aj v prípade jej denných spravodajských relácií Správy o 12:00 a 16:00. Tam sa striedajú Zuzana Hanzelová, Miroslav Frindt a Michal Katuška. Komerční vysielatelia podobne využívajú jedného moderátora správ cez deň, Markíza v Prvých Televíznych novinách, kde zmenu spravila od leta, Joj v Novinách o 12. TA3 s jedným moderátorom vysiela celý deň mimo Hlavných správ.

Čítať viac...
Nahor