Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

RTVS bojuje o lukratívne futbalové práva! Po strate domácej súťaže udržala tie európske

Na slovenskom televíznom trhu sa v ostatných mesiacoch výrazne zostril konkurenčný boj o stále viac atraktívne športové vysielacie práva, ktoré v čase otáznikov ohľadom budúcnosti lineárnej televízie dosahujú kontinuálny či rastúci divácky záujem.

Kým pôvodne sa mal najmä slovenský šport na televíznej obrazovke výrazne rozrásť vďaka novej športovej stanici RTVS, dnes o ne prebieha súboj rovno medzi všetkými tromi najväčšími slovenskými vysielateľmi.

Na slovenské športy, tímy a športovcov ohlásila zameranie komerčná Joj pri predstavovaní novej stanice Joj Šport, pre ktorú nakúpila aj najatraktívnejšie exkluzívne práva alpského lyžovania, svetového hokeja či prednedávnom domáce aj reprezentačné zápasy volejbalistov a volejbalistiek.

Markíza zas pre zmenu vykúpila kompletné práva na domácu futbalovú Fortuna Ligu, z ktorej zápasy ešte donedávna vysielala ako RTVS tak aj Joj na internetovej televízii Huste. Markíza Fortuna Ligu zakúpila na internetové Voyo, pričom už rozbehla aj intenzívnu outdoorovú kampaň, rovnako tak vybrané zápasy bude vysielať na Dajto.

O mnohé stabilné aj najsledovanejšie práva takto v ostatnom čase prichádza najmä verejnoprávna RTVS, ktorá potvrdzuje mimoriadne zostrený boj o televízne športy.

Verejnoprávna televízia mala už od minulého roka ponúkať divákom športovú stanicu RTVS Šport, po zmene plánov v dôsledku krízy zas mala vysielanie odštartovať túto jar súbežne s ME vo futbale. Žiadny z dnes už viacerých termínov televízia nestihla, aktuálne novú stanicu zastavili financie a čakanie na peniaze od štátu.

RTVS po strate viacerých práv potvrdzuje, že o ďalšie lukratívne stále bojuje.

Minulý týždeň po zostrenom tlaku s otvorenou radosťou potvrdila udržanie práv na zápasy slovenských tímov v európskych futbalových súťažiach.

„Zápasy slovenských futbalových mužstiev od 1. predkola až po barážové zápasy v rámci Ligy majstrov, Európskej ligy aj Európskej konferenčnej ligy budú môcť športoví fanúšikovia počas nasledujúcich 3 rokov sledovať exkluzívne na obrazovkách RTVS,“ oznámila verejnoprávna televízia.

Zároveň v balíku potvrdila aj na ďalšie roky vysielacie práva na na hlavnú súťaž pri Európskej lige či Európskej konferenčnej lige.

Čítať viac...
Nahor