Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS aj tento rok s vianočnou grafikou, pasovala sa s náročnou úlohou! Pozrite si jingle (VIDEO, FOTO)

Telerozhlas v rámci nového identu pripravil vianočné jingle, príde s nimi už od decembra.

RTVS pravidelne s príchodom adventu ladí svoj vizuál vianočne a inak tomu nebude ani tento rok. Televízia už poodhalila podobu svojej vianočnej grafiky, ktorú chce do vysielania nasadiť začiatkom decembra.

Telerozhlas v novej sviatočnej grafike opustí vizuál mikrosveta, ktorý bol typický pre niekdajší ident a rovnako aj spriaznené vianočné jingle. Bola to náročná úloha v tom, že nadväzujeme na nový ident, ktorý bol tento rok otvorený a tieto Vianoce sú tak silné a unikátne, že sa nám podarilo skĺbiť nápad optického klamu a mágie tých Vianoc, aby splynuli so súčasným identom,“ povedal Milan Prekop, riaditeľ Odboru kreatívy RTVS, v magazíne On Air.

Ten zároveň priznáva, že vytvoriť ilúziu optického klamu spojeného s tradičnými motívmi nebolo jednoduché: „Chceli sme vyskúšať optický klam – je to ilúzia optického klamu, čo je veľmi náročná technológia a snažíme sa prepašovať to pekné, magické a vianočné do týchto jinglov, ktoré budú sprevádzať celé vianočné sviatky divákov na obrazovkách.“

Vianočný ident bude naďalej pracovať s dvojbodkami. „Dvojbodky sú našim hlavným signálom spojenej televízie a rozhlasu, budú stále činné tak ako ich poznáme z doterajších jinglov,“ pokračuje Prekop. Zachovaná bude tiež zavedená odlišná podoba jinglov pre Jednotku a Dvojku. „Odlíšenie Jednotky a Dvojky bude rešpektovať ten vizuálny koncept, ktorý je nastolený, čiže Jednotka bude hraná, budú to veľmi živé, príjemné situácie, ktoré každý z nás na Vianoce zažíva a má ich rád, Dvojka bude grafická, s tým, že bude rešpektovať jednu tému, a to rozanimované vianočné motívy, ale abstraktné, čiže bez ľudí,“ povedala Dáša Matušíková, riaditeľka Sekcie marketingu a komunikácie RTVS.

Ukážky vianočného vizuálu Jednotky a Dvojky RTVS 2015
vianocne jingle rtvs jednotka 2015 3 vianocne jingle rtvs jednotka 2015 2 vianocne jingle rtvs jednotka 2015 1 vianocne jingle rtvs dvojka 2015 3 vianocne jingle rtvs dvojka 2015 2 vianocne jingle rtvs dvojka 2015 1

Čítať viac...
Nahor