Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Joj aj RTVS sa tento rok zmenia, predstavia nové identy!

Rozhlas a televízia Slovenska čoskoro predstaví novú televíznu grafiku. Zmenu pripravuje aj komerčná dvojka.

RTVS bude meniť svoj staničný vizuál. S českou spoločnosťou Oficina s.r.o sa dohodla na vyhotovení novej grafiky, ktorú jej mala dodať 22. decembra 2014. Na zmluvu nás upozornil čitateľ.

RTVS potvrdila, že aktuálne intenzívne pracuje na novej grafike. Zmenia sa tradične oba okruhy Jednotka aj Dvojka. V týchto dňoch sa na projekte grafickej indentity televíznej časti RTVS intenzívne pracuje. V tejto chvíli nebudeme zverejňovať detailné informácie, tie budú dostupné v priebehu januára 2015,“ vyjadrila sa Dominika Šulková. Zatiaľ tak nie je známe, kedy televízia nový ident nasadí.  Nová grafika bude RTVS stáť podľa zmluvy 80 094,47 eur bez DPH, s daňou sa suma vyšplhá na vyše 97-tisíc eur. O zmene grafiky už informovalo aj Medialne.sk.

V tomto roku svoj vizuál bude meniť aj komerčná Joj. Potvrdila to tiež vo svojich výstupoch pre klientov. Kedy k zmene dôjde taktiež televízia zatiaľ nekomentovala, najpravdepodobnejšie k tomu dôjde ešte v jarnej sezóne. Joj svoj aktuálny vizuál používa od septembra 2012. RTVS ten svoj nasadila v tom istom roku, avšak v marci.

Čítať viac...
Nahor