Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Rozprávky definitívne prichádzajú o svoje kúzlo, Mrázika odvysielajú v júni!

Na vianočné klasiky už dnes môžete natrafiť kedykoľvek počas roka.

Komu je v týchto dňoch priteplo, môže sa schladiť zimnou klasikou. Nova totiž v piatok pokračuje v pásme vysielania vianočných rozprávok pred letnými prázdninami a to uvedením Mrázika.

Vianočné klasiky sa uprostred roka doposiaľ zvykli objavovať na Veľkú noc. V minulosti šlo dokonca o rozprávky, ktoré si televízie odložili a neodvysielali ich na Vianoce. Zväčša nešlo o tituly odohrávajúce sa v zime. Nebolo to tak v prípade minuloročného vysielania Troch orieškov pre Popolušku na ČT1, ktorú uviedla verejnoprávna televízia počas veľkonočných sviatkov, v tomto prípade však šlo o premiéru reštaurovanej verzie.

Sviatočnosť vianočných rozprávok sa tak každým rokom vytráca nielen pre ich každoročné opakovanie ale najmä pre programing televízií. Postupne upadá aj ich sledovanosť a niet sa čomu čudovať. Markíza napríklad ostatné Vianoce odvysielala Mrázika neuveriteľných päťkrát. Pri svojej vianočnej „premiére“ v roku 2014 pri tom výrazne prepadol. Ani Nove sa aktuálne s piatkovým oknom priveľmi nedarí, Princ a Večernica ani Pyšná princezná nepriniesli stanici nadpriemer, práve naopak.

Za opakovaným vysielaním rozprávok v priebehu jedného roka či dokonca krátkeho obdobia môžu stáť licenčné podmienky. Tie sa vzťahujú na počet odvysielaní titulu v rámci jednej licencie a taktiež na to, dokedy musí televízia odvysielať všetky zakúpené reprízy. Často tak ide o povinnosť, no nakoľko chcú televízie z titulu vyťažiť čo najviac aj keď práve nie je jeho sezóna, odvysielajú ho tak v lukratívnom čase i keď mu môžu poškodiť a rovnako do budúcna aj sebe. Minuloročný výkon Mrázika na Markíze je toho príkladom.

Čítať viac...
Nahor