Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Rozpačitý OTO priniesol ťaženie správ RTVS či Inkognita, sošky si televízie mimoriadne podelili!

20. ročník potvrdil očakávania z rozpačitého priebehu.

Po takmer pol roku od pôvodného termínu sa v sobotu večer uskutočnilo tradičné odovzdávanie cien Osobnosť televíznej obrazovky.

Jubilejný 20. ročník zasiahla tohtoročná koronakríza tak, ako všetky iné verejné podujatia či veľké televízne výroby a galavečer sa tak kvôli pandémii na jar neuskutočnil. Súčasná situácia s koronavírusom zasiahla aj do jeho priebehu, keď Markíza zakázala účasť svojich tvárí na galavečere, čo prinieslo jeden z najrozpačitejších súčastí večera, keď tváre televízneho lídra sedeli mimo sály v štúdiách Markízy a v priamom prenose si preberali ocenenia cez telemost.

Atmosfére večera, prirodzene, uberalo preriedené publikum, ale i viaceré rozpačité uvedenia kategórií. Pandémia zasiahla aj do rečí víťazov, ktorí viackrát zdôraznili potrebu kultúry a športu, ktorých význam je v dnešných krízových časoch spochybňovaný a pomoc od štátu je minimálna. Rovnako sa v ďakovných rečiach pristavili víťazi pri štvrtkovom oslobodení údajných objednávateľov vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, pričom si uctili ich spomienku a vyzdvihli ich rodiny.

Na 20. ročníku OTO si televízie delili ocenenia mimoriadne vyrovnane, pričom najviac diváckych ocenení si odnieslo spravodajstvo RTVS a opätovne po roku tvár Joj Michal Hudák.

Vôbec prvýkrát sa z víťazstva tešila moderátorka večerného spravodajstva RTVS Janette Štefánková, ktorá tak prebrala štafetu po dvoch víťazstvách Ľubomíra Bajaníka a posilnila dominanciu RTVS v tejto kategórii z posledných rokov. Už klasicky v kategórii Komentátor dominoval Marcel Merčiak, pričom po dlhých rokoch sa opäť z víťazstva sošky OTA tešila Marianna Ďurianová, ktorá je po návrate na obrazovky tvárou športového spravodajstva telerozhlasu. RTVS si tiež čiastočne mohla prisvojiť sošku pre Najlepšiu herečku Dominiku Kavaschovú vďaka jej účasti v projekte S úsmevom po Slovensku a, prirodzene, aj pre roky dominujúcu moderátorku Adelu Vinczeovú, ktorá sa objavuje hneď dvoch projektoch v Mlynskej doline – Trochu inak a Milujem Slovensko.

Vinczeová opätovne priniesla víťazstvo aj Markíze vďaka jej Chart Show a šou Dvaja na jedného, primárne si bude môcť privlastniť aj ocenenie Kavaschovej, ktorej ho vynieslo najmä účinkovanie v Oteckoch. Výrazne postavenie medzi osobnosťami publicistiky potvrdzuje Kristína Kövešová, ktorá vyhrala už tri roky po sebe. Markízu potešil tiež triumf v dôležitej kategórii Program roka, kde uspela Tvoja tvár znie povedome, navyše si sošku odniesla aj Zlatica Švajdová-Puškárová, ktorá získala ocenenie týždenníka Plus 7 dní za jej debatu s Igorom Matovičom a Marekom Krajčím na začiatku pandémie v marci tohto roka, kedy ich vyzvala na nasadenie rúšok a pomohla tak zo zbúraním predsudkov v ich nosení.

Joj si zopakovala vlaňajší triumf Inkognita, ktorý bol pre ňu vôbec historický prvým od začiatku vysielania relácie v roku 2003. Vzostup úspechu relácie a jej tvárí potvrdzuje dva roky po sebe aj Michal Hudák, ktorý si znovu odniesol sošku pre najlepšieho zabávača a zároveň získal aj vôbec najviac hlasov od divákov, a teda ocenenie Absolútny OTO. Šiesty raz navyše sošku získal tatranský redaktor Jozef Kubáni, ocenenie tiež získal herec Tomáš Maštalír, ktorý vlani stvárnil hlavné postavy v seriáloch Ministri a Za sklom. Práve kriminálka Za sklom si za svoju poslednú tretiu sériu navyše odniesla aj prvé divácke ocenenie ako Seriál roka. Televízia dej tretej série venovala vražde novinára.

Ocenení v 20. ročníku OTO

Osobnosť publicistiky: Kristína Kövešová
Redaktor spravodajstva: Jozef Kubáni
Moderátor športu: Marianna Ďurianová
Komentátor športu: Marcel Merčiak
Moderátor TV programov: Adela Vinczeová
Moderátor televízneho spravodajstva: Janette Štefánková
Najlepší herec: Tomáš Maštalír
Najlepšia herečka: Dominika Kavaschová
Najlepší zábavný program: Inkognito
Speváčka: Sima Martausová
Spevák: Kali
Skupina: Peter Bič Projekt
Cena týždenníka Plus 7 dní: Zlatica Švajdová-Puškárová
Seriál roka: Za sklom III
Zabávač roka: Michal Hudák
Program roka: Tvoja tvár znie povedome
Sieň slávy: Ján Mojto
Absolútny OTO: Michal Hudak

Čítať viac...
Nahor