Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Rozdelené Slovensko rozdeľuje ešte aj Markíza: Nová Farma schytala kritiku, šou naložila aj známa ex-farmárka!

Diváci vo veľkom novej sérii reality šou vyčítajú, že sa na Farmu už ani nepodobá, kritizujú aj vyvolávanie vášní delením krajiny.

Odveký súboj západniarov a východniarov sa stal hlavným motívom novej jedenástej Farmy, na ktorom televízia stavala hneď od jej prvých momentov. Vynovenú podobu úvodnej časti poňala najprv samostatnou večerou súťažiacich z východu a takisto západu s Evelyn, na ktorej boli hráči vybudzovaní k tomu, aby otvorene „medzi svojimi“ popísali rozdiely v porovnaní s krajanmi z opačnej strany krajiny a nevynechali ani to, čo im prekáža. Neraz otvorené komentáre neskôr televízia pustila už na spoločnom stretnutí všetkým farmárom a nechýbali ani zmienky, ktoré dvíhali zo stoličiek ako farmárov, tak i divákov.

Farma zároveň v prvej časti potvrdila exkluzívne informácie Mediaboom.sk, keď sa podmienkami už zďaleka nepodobá na predošlé ročníky. Aj samotní súčasní súťažiaci ostali prekvapení, že celé obydlie aj viaceré okolité priestory či ohrady sú už vybudované, zároveň vo výrazne lepších podmienkach. Dokonca majú súťažiaci k dispozícii aj chladničku a vírivku, a teda tiež elektrinu.

Práve tieto zmeny najvýraznejšie odlišujú Farmu od predošlých ročníkov, čo sa nevyhlo kritike divákov naprieč sociálnymi sieťami. V čase, keď je už i tak výrazne Slovensko politicky aj názorovo polarizované, vyčítajú diváci televízii práve základný koncept, ktorý môže iba priliať olej do už tak veľkého ohňa.

„Žiadne tradície, ani hodnoty, iba budovanie nenávisti medzi ľuďmi. Pustiť na začiatok video, kde na seba ľudia nakladajú, aby ich rozhádali… Gratulujem Slovensko. S dospelými ľuďmi sa zahrávať ako s figúrkami iba kvôli sledovanosti, rozdeľovať Slovákov v priamom prenose a šíriť negatívne predsudky naživo, na zaplakanie…,“ píše divák na Facebooku.„Teraz sa budú všetci chytať za slovíčka Východniarov a Západniarov. Bože môj však sme jeden národ. Opäť sa hádžeme do jedného vreca. Zlá voľba, takto podporovať nenávisť. Nemám rada takéto relácie… Je to vždy o človeku, povahe a výchove a nie podľa kraja, kde sa dotyčný narodil,“ znie jeden z názorov s najväčšou odozvou. „Cieľom tejto Farmy je rozoštvať Slovensko,“ kritizuje ďalší divák na Instagrame. „Že spájanie východu a západu. Rozdeľovanie, intrigy, viac rozdeľovania, viac intríg, čím väčšia dráma, tým väčšia sledovanosť,“ pridáva sa divák na Youtube.

Napriek tomu, že Markíza presviedča, že rozdelením súťažiacich na odveké rivalské tábory sleduje nakoniec cestu za ich spoluprácou a spájaním, už prvá časť naznačila, že vyhľadávať bude ale konflikty. Zmena celkového konceptu Farmy, na ktorej je už takmer všetko vybudované v úplne odlišných podmienkach, sa stala druhou diskutovanou témou diskusií, v ktorých prevládali negatívne názory. Už aj samotní diváci označili novú Farmu za napodobnenie formátov Big Brother či Vyvolení, ku ktorým sa televízia ešte viac priblížila zaradením nočného daily formátu s Martinom Šmahelom, ktorý vysiela po skončení Farmy webe. Už priamo vo vysielaní lákala v tomto subformáte aj na šteklivé zábery, objavovať sa v ňom majú neodvysielané zábery z daného dňa aj zábery nahých tiel farmárov. Práve Joj k svojmu formátu Vyvolení vysielala pred rokmi nočnú talkshow Noc Vyvolených, kde nechýbali ani necenzurované zábery.

Divákom najmä prekáža, že noví súťažiaci už majú všetko postavené. Vytratil sa tak najcharakteristickejší prvok Farmy, keď noví hráči museli celý statok vybudovať. „A čo tam budú celý čas robiť? Opaľovať sa a kúpať vo vírivke? Kde sú tie časy, keď tam prišli a museli si všetko spraviť. Týchto hráčov by som chcela vidieť na farme, kde museli celý deň pásť ovce a robiť mliečne výrobky,“ píše diváčka.

Luxusné podmienky na Farme oproti predošlým hráčom kritizuje aj bývalá farmárka Brezinová

Ku kritike sa pridala aj bývala farmárka z ôsmej série Jana Brezinová. Napriek tomu, že v šou skončila už v prvých týždňoch, patrila medzi výrazné hráčky. Zo súťaže musela odísť pre údajné tehotenstvo, ktoré sa nakoniec nepotvrdilo. „To čo je Big Brother? Či Hotel Paradise? Ako Markíza hnoj… Ja som spala s prasaťom v izbe a tuto kuchyňa z Decodomu. A žerú sushi,“ napísala odkaz na Instagrame a ironicky dodáva: „Čo im dá Martin za úlohu? Vyčistiť vírivku a odmrazovať chladničku?“ 

Markíza však bude aj po štarte Farmy spokojná. Podľa našich informácií odštartovala jedenástu sériu silnejšie ako vlaňajšiu, ktorej účastníkmi boli aj celebrity a zaradením za Susedov sa dostala na najlepší rating úvodnej epizódy za posledné štyri série. Dosiahol úroveň 7,5 % s podielom 25,7 %. Viac v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor