Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Rozboril štvrtkový nárast neudržal! Farmu na vrchole série držia extrémnosti

Diváci opäť naznačujú, že viac ako rodinný program chcú vidieť extrémy.

Relácia V siedmom nebi s druhým dielom vysielaným vo štvrtok nárast nepotvrdila. Šou sa vrátila k nižšej úrovni ratingov z nedele, keď ju podľa našich informácií sledovalo 7,2 % divákov s podielom 23,7 %. Oproti nedeliam zlepšila share vďaka nižšiemu počtu divákov pri obrazovke. Reláciu nad osmičku nedostala ani silno medializovaná eutanázia či Nela Pocisková.

Siedme nebo dokázala zatlačiť aj Farma. Pri nej ešte minulý rok komunikovala Markíza odklon od extrémov, dnes sú jej bežnou súčasťou a vďaka nim dosahuje reality šou najlepšie čísla série. Vo štvrtok atakovala 7 ratingov pri podieli nad 29 % a v čase prekrývania sa s Rozborilovou reláciou dokázala byť v niektorých momentoch lídrom. Napriek návratu k extrémom ale Farma nedosahuje na čísla z minulej sezóny, za ktorou zaostáva o 1 – 2 ratingy.

Búrlivé víno opäť uhralo sezónny štandard, keď sa tesne prehuplo cez podpriemerných 21 %. Uspela Jednotka s pokračovaním Nevery po slovensky, v oboch hlavných cieľovkách sa hýbala okolo 9 %.

Ďalší veľký nárast si pripísala šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá sa opäť raz, aj keď tesne, stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa. V podieli uhrala až 28,5 %. Rodinné prípady sa, naopak, prepadli, a to dosť výrazne, keď šli len pod 14 %. Televízne noviny sa dostali tesne nad 28 %, Noviny nad 25 %.

Medzi menšími najviac divákov sledovalo Mentalistu, v podieli tesne prekročil 8 %, Dila a jej prvá časť vysielaná v prime-time sa dostala pod 6 %. Matrix na Dajto atakoval 6 %, Rituál na Plus uhral päťku. Vysoko opäť zahrali predchádzajúci Profesionáli, keď sa vyšvihli nad 7 %. Wau si pripísala ďalší vydarený večer s kriminálkami, keď sa Vtierka Castle aj CSI Las Vegas dostali pod 4 %.

Čítať viac...
Nahor