Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Rozboril prvý raz v plnej sile! V 12+ ho sledovalo takmer 800-tis. Slovákov

Muži preferovali Žoldniera, ženy v Siedmom nebi, oba programy skončili veľmi vyrovnane. Ako sa darilo televíziám od piatku?

Až s tretím vydaním Siedmeho neba sa podarilo Rozborilovi dosiahnuť čísla, na ktoré môže byť pyšný. Aj vďaka atraktívnemu hosťovi, odvolanému trnavskému arcibiskupovi Róbertovi Bezákovi, sa relácia V siedmom nebi s tretím vydaním vyšplhala v ratingu na 12 % a v podieli podľa našich informácií získala podiel 30,5 %. Akčný film Markízy Žoldnier s Jasonom Stathamom zahral o tri desatiny lepší rating 12,3 %, v podieli to znamenalo výsledok 30,7 %.

V skupine 12+ pri tom Rozboril získal mimoriadne vysoký výkon, ktorý sa nedarí ani Markíze s Búrlivým vínom. Ratingovo dosiahol 16,7 % s počtom divákov 781-tis. Takýto výsledok nie je bežný, minulý týždeň však dokázali byť sledovanejšie pondelňajšie Televízne noviny, ktoré počas sviatku uhrali rating 16,9 % a v počte divákov o tisícku podliezli hranicu 790-tis.

Celkovo najsledovanejším programom dňa v 12 – 54 sa v nedeľu stali Televízne noviny, ktoré podielovo uhrali 37,5 %. Veľké Noviny naposledy tento rok vysielané z jedného zo slovenských námestí získali podiel takmer 28 %. Túto nedeľu sa darilo aj Novému bývaniu, ktoré už čoskoro bude v premiérach Joj vysielať aj v soboty. Získalo podiel nad 23 %.

Sobota priniesla v prime-time už rozhodnejší výsledok. Smrtonosná pomsta na Markíze sa o štyri desatiny prehupla cez podiel 24 %, Úteku zo Sibíri na Joj zas rovnaký počet desatín chýbal k 18-tim percentám. Sobota podvečer zas vyšla Smotánke, ktorá atakovala podiel 28 %.

Z menších staníc vyrovnane bojovala Doma a Pluska, ženský kanál ponúkol film Angelika a kráľ, Plus snímku Absolventka. Obe stanice sa mierne prehupli cez 6 %. Dajto s kriminálkou NCIS sa točilo okolo hranice 4 %.

V piatok sa po druhý raz pokúsila Joj zaujať akčným filmom. Oproti druhému Kuriérovi však zaznamenala pokles, keď Bournovo ultimátum získalo podiel okolo 14 %. Stále však ide o lepší výsledok ako dosahovali predošlé piatkové programy. Markíza zaznamenala tradičný výsledok s duelom na Farme, keď sa prehupla cez podiel 28 %, Jednotka miešala karty s Milujem Slovensko a podielom blížiacim sa ku 19-tim percentám. V 12+ sa približovalo k 20-tke.

Z menších staníc za zmienku stojí snímka na Dajto – Jackie Chan a majstrov syn, ktorá prekročila podiel 6 %. Dome sa s piatkovými seriálmi nedarí, Plus zopakovala s Neviditeľnými 3 percentá.

Čítať viac...
Nahor