Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Aktuality

Rošády v talentovej šou: Diváci sa po 11 rokoch dočkajú návratu obľúbeného moderátora!

Joj nakrúca ďalšiu sériu svojho ťažiskového programu, avizuje novinky.

Výroba novej 12. série Česko Slovensko má talent sa rozbehla.

Už od roku 2010 je česko-slovenská verzia celosvetového formátu Got Talent takmer každoročne nosným programom televíznej dvojky a na obrazovke ju nevynechá ani túto jeseň.

Vlani Joj po prvýkrát rozšírila porotu na päť členov a začala s častejším rotovaním či hosťovaním porotcov. Na tomto koncepte chce stavať naďalej, keď ohlasuje až sedem mien, ktoré sa budú pravidelne striedať na porotcovských stoličkách.

Návrat bývalých hviezd

Vôbec najväčšou novinkou je návrat moderátora Leoša Mareša, ktorý do poroty zasadol v roku 2013 vo 4. ročníku Talentu.

Po 11 rokoch sa Leoš Mareš na miesto porotcu vracia, a to stabilne k najväčším stáliciam šou Jakubovi Prachařovi a Jarovi Slávikovi. Práve táto mužská trojica bude tvoriť tohtoročnú kostru talentovej poroty.

„Po jedenástich rokoch sa vraciam do mojej obľúbenej šou – najväčšej talentovej šou na svete, ktorá mi kedysi prvýkrát v mojom živote ponúkla miesto v porote. Veľmi sa na návrat teším a ešte viac sa teším na svojich kolegov z poroty. Zatiaľ som mal tú česť iba s Jarom Slávikom. Za tých jedenásť rokov sa stalo veľa vecí a dúfam, že mne moje skúsenosti zo šoubiznisu pomôžu za porotcovským stolom a nesklamem divákov Česko Slovensko má Talent,“ uviedol Mareš k svojmu návratu.

Pri troch stabilných mužských porotcovských menách sa budú striedať až štyri kolegyne.

Aj naďalej budú súčasťou Talentu Marta Jandová a Diana Mórová, ktoré však majú mať podľa našich informácií v čase aktuálneho nakrúcania talentovej šou viaceré ďalšie pracovné povinnosti. Jojka sa tak rozhodla povolať hneď dve ďalšie mená, s ktorými si budú miesta vymieňať.

Do Česko Slovensko má talent sa po 13 rokoch vracia speváčka a herečka Eva Burešová, ktorej kariéru naštartovala práve účasť v 2. ročníku talentovej šou. Dostala sa do finále.

„Vraciam sa vlastne tam, kde to všetko začalo. Za dobu, odkedy som bola v šou po prvýkrát, som nabrala veľa skúseností, a preto dúfam, že dám do šou, to čo mám,“ povedala Burešová.

Tá je v súčasnosti veľkou hviezdou u českých susedov, o ktorú sa bijú konkurenčné televízie Nova s Primou. Kým na Prime niekoľko rokov hrala v jej vlajkových seriáloch ako Slnečná alebo Zoo, z ktorého odišla túto jar, na Nove zasadla práve do poroty celebritnej šou Tvoja tvár má známy hlas.

Bývalá tvár Markízy

Úplným nováčikom v porote bude obľúbená slovenská speváčka Mária Čírová, ktorá bola v minulosti spájaná skôr s konkurenčnou Markízou.

„Som nadšená, že môžem byť súčasťou tohto projektu. Vždy som verila v silu talentu a v to, že každý človek má v sebe niečo výnimočné. Teším sa, že budem môcť byť pri tom, keď budú súťažiaci prezentovať svoje schopnosti a sny. Pre mňa je dôležité hlavne podporiť a inšpirovať všetkých, ktorí sa odvážia vystúpiť na pódium. Verím, že táto skúsenosť bude obohacujúca pre nás všetkých,“ povedala Čírová.

Pre speváčku bude účinkovanie na Joj premiérou.

V minulosti sa objavila vo viacerých projektoch Markízy – istý čas moderovala doku-reality šou O 10 rokov mladší, keď v programe vystriedala bývalých manželov Šmahelovcov (Martin Šmahel a Miriam Kalisová), s Terezou Kerndlovou zas moderovala 3. sériu speváckej šou The Voice Česko Slovensko. Na jeseň 2016 sa stala víťazkou 2. série Tvoja tvár znie povedome, Markíza ju ako súťažiacu zavolala aj v roku 2023 do tanečnej šou Let´s Dance, z ktorej však pre zranenie odstúpila.

Moderátormi Talentu ostávajú Jasmina Alagič a David Gránský.

Jojka bude 12. ročník Česko Slovensko má talent nakrúcať ešte niekoľko nasledujúcich dní.

S výrobou začala po tom, čo takmer identický štáb dokončil natáčanie 4. série Pečie celé Slovensko pre verejnoprávnu RTVS, ktorá sa bude vysielať taktiež na jeseň. Na oboch projektoch pracuje rovnaký režisér Jeffo Minařík.

Čítať viac...
Nahor