Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Rodinné záležitosti sa vrátia s novými časťami! Majú byť kvalitnejšie, Markíza zamýšľa odnož svojej scripted série

Seriály, ktoré sa kedysi postarali o kauzu, by sa mohli s premiérami objaviť v prvej spoločnej sezóne.

Joj po približne troch rokoch opráši Rodinné záležitosti. Televízna dvojka v súčasnosti rozbehla nakrúcanie nových častí seriálu, ktoré by mala do vysielania nasadiť v budúcom roku.

Kým prvá séria Rodinných záležitostí bola často obsadzovaná nehercami, od novej série by sa jej podoba mala upraviť. Televízia chce podľa našich informácií zo seriálu spraviť krátke televízne poviedky, ktoré bude napriek častokrát vážnym témam odľahčovať humor. Zároveň chce staviť na kvalitu, keď začala obsadzovať profesionálnych hercov. Naďalej by sa mala v jednej epizóde seriálu venovať dvom príbehom.

Celkovo pätnásť častí prvých Rodinných záležitostí vysielala Joj na jar 2013. Bežali dvakrát do týždňa v druhom hlavnom večernom slote pred desiatou hodinou v konkurencii Horúcej krvi. Seriály neraz dosahovali obdobnú sledovanosť, často okolo 21 – 23 %. Joj sa na tieto hodnoty darilo dostávať s výrazne lacnejšou produkciou.

Rodinné záležitosti sú k tomu pre Joj veľmi nápomocné v reprízach. Už niekoľkokrát pomohli televízii v doobednom off time, nakrátko jej zafungovali aj v problematickom sobotnom accesse. Či ešte majú na to zahrať podobný výsledok ako v roku 2013 vo večernom čase, je otázne. Markíza v poslednom období dosť intenzívne vysiela Rodinné prípady, ktoré hlad po takejto produkcii mohli nasýtiť. Nové spracovanie však seriálu Joj môže otvoriť viaceré možnosti.

Rodinné záležitosti a obdobné Rodinné prípady sa v roku 2012 postarali o kauzu. Joj ohlásila svoju scripted-reality sériu ako prvá, keď v máji 2012 zaregistrovala značku ešte Rodinné aféry, pričom následne na jeseň potvrdila nasadenie projektu už s upraveným názvom pre jar 2013. Na túto správu zareagovala Markíza, ktorá si v októbri zaregistrovala príbuznú značku Rodinné prípady a operatívne ešte v decembri nasadila programovou zmenou pilot. Vysielal sa 17. decembra 2012 okolo 21:30 a dosiahol podpriemerný výkon len málo nad 24 %. Ďalšie časti už Markíza v tom čase nezaradila, vrátili sa až na jar 2014.

Markíza naďalej natáča nové časti Rodinných prípadov, a tak je možné, že sa kedysi vzájomne kontroverzné projekty objavia s premiérovými epizódami po prvý raz v spoločnej sezóne. Líder zároveň zamýšľa spin-off svojho seriálu, keď na Úrade priemyselného vlastníctva zaregistroval známku Susedské prípady. Priložené registrované logo je identické s motívom Rodinných prípadov. Joj vo svojich Rodinných záležitostiach kombinuje príbehy z rodinného aj susedského prostredia.

Registrované logo pre Susedské prípady
susedske pripady

Čítať viac...
Nahor