Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Rodinné prípady iba potvrdili pád, nové časti na prvý raz nepomohli

Markíza sa pokúša zdvihnúť slabý slot o 18:00 premiérovými časťami jarného seriálu Rodinné prípady, proti repríze Súdnej siene v prvý deň neuspeli.

Iba jeden víkend mala Markíza na to, aby divákom oznámila, že Druhý dych, ktorý ich neláka, nahradia nové časti Rodinných prípadov. Seriál, ktorý priniesol Markíze dostačujúce i keď často nie nadpriemerné výkony túto jar v čase po 21:30, nepotešil svoju televíziu s prvým výsledkom v novom letnom nastavení. Prvý diel vysielaný o 18-tej nezdvihol výkony po Druhom dychu, keď premiérová časť seriálu dosiahla podľa našich informácií podiel len okolo 15 %. Rating sa pohyboval na úrovni, ktorú nastavil reprízový seriál z Domy.

Markíza tak bude musieť dať seriálu čas, kým si ho diváci nájdu. Za ostatné týždne si už našli v širokej ponuke staníc iné programy, darí sa napríklad Priateľom na Dome, ktorí pravidelne prekračujú 9 percentné podiely. Momentálne nie je známe, koľko premiérových častí Rodinných prípadov má Markíza natočených, nakoľko aj počas jari striedala nové časti s reprízovými. Ak by sa výkony nezlepšili, táto investícia by sa televízii vôbec neoplatila. Markíza však celkovo aj na nadchádzajúcu jeseň uskutočnila niekoľko výraznejších investícií narozdiel od konkurencie. Súdna sieň v pondelok uhrala podiel okolo 19 %.

Televízne noviny si však napriek slabému nábehu výkonnostne polepšili. Včera dosiahli podiel nad 35 %, rástli aj Krimi s výkonom takmer 27 %, Veľké Noviny sa priblížili k 30-tke. Šport Joj sa opäť stal najsledovanejším programom dňa, jeho podiel sa blížil k 31 percentám.

Večer si líderské postavenie obhájila Markíza, ktorá s komédiou Sajrajt sága získala podiel nad 24 %. Dve časti akvizície Knight Rider na Joj uhrali súčasný nadpriemer stanice s výkonom nad 18 %. Nasledujúci Dracula už dosiahol len na priemer Joj s podielom okolo 16 %. Po doterajších slabých výkonoch nečakane narástli Črepiny*, keď uhrali spokojný podiel takmer 19 %. Markíza sa s dvojicou zábavných projektov Sekerovci a Naši ma zabijú pohybovala pod 20 percentami.

Joj včera po prvý raz vyhodila z programu reprízové Páli vám to a predĺžila Noviny o 17. Tento krok sa jej oplatil, keď po skončení tretej etapy Tour de France (včera vyše 19 % v 12+), ktorá stláča výkony komerčných staníc do podpriemerných hodnôt, rástla. Kvíz šou jej podiely výrazne znižovala.

V pondelok sa darilo aj menším staniciam. Dajto je úspešné s pondelňajšími katastrofickými filmami, Miami Magma získala podiel okolo 6 %. Pluska zaznamenáva opäť jedno z vydarených období. Včera celodenne ako jediná z menších staníc dosiahla na celodenný podiel 5 %, darilo sa jej aj s večernou dvojporciou CSI (podiely 6 a vyše 8 %). Domu potešila klasicky telenovela Fatmagul s podielmi nad 6 a takmer 9 %.

Čítať viac...
Nahor