Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RiK môže dostať vážnu konkurenciu! Na Slovensko prídu nové zahraničné kanály

Joj už budúci rok spustí prvý detský kanál v slovenčine, minimálne do češtiny by sa mohol lokalizovať jeden z najznámejších brandov s rozprávkami.

Sekcia platených kanálov sa bude každým rokom rozširovať a konkurenčné prostredie pre najsledovanejšie slovenské stanice tak bude čoraz vážnejšie. Jednu novú platenú stanicu plánuje Joj už na budúci rok, keď ohlásila spustenie detského kanála RiK, ktorý bude ako prvá stanica pre deti na Slovensku vysielať iba v slovenčine.

Napriek tomu, že táto informácia potešila mnohých rodičov, pre RiK to neznamená automaticky úspech. Okrem zabehnutých v češtine vysielaných kanálov by sa po dlhom čase do ponuky slovenských operátorov mohol s lokalizáciou vrátiť známy detský kanál Cartoon Network, ktorý podľa informácií Živé.sk zisťuje, či je oňho u nás záujem. Podobný prieskum medzi operátormi robí stanica aj v Česku a nie je tak vylúčené, že čoskoro bude vysielať minimálne v českom jazyku. Z pre nás najtradičnejších rozprávok Cartoon Network ponúka napríklad Toma a Jerryho, ktorých príbehy vysiela aj Markíza a Dajto, postavičky z Looney Tunes či súčasnú klasiku Pokémon.

Na Slovensko už budúci rok príde s lokalizáciou známy kanál Paramount Channel, portál tiež informuje, že je naďalej možné, že s jednou zo svojich staníc do našich končín príde aj americká televízia FOX. Svoj obsah chce v roku 2015 lokalizovať aj stanica Boomerang.

Čítať viac...
Nahor