Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RiK má za sebou prvý týždeň v peoplemetrovom meraní! Darí sa Joj napĺňať ciele?

Detská stanica Joj Group už pozná svoje prvé výsledky sledovanosti. Jej vysielanie televízia zatiaľ testuje.

Nový kanál pre deti RiK, ktorého vysielanie spustila Joj 1. januára 2015, má za sebou okrem prvého mesiaca existencie aj prvý týždeň v peoplemetrovom meraní. S výsledkami sledovanosti sa, minimálne zatiaľ, televízia nemá dôvod chváliť, nakoľko sa podľa našich informácií kanál pohybuje okolo štatistickej nuly. Jeho najlepším celodenným alebo prime-time výsledkom sa mala dosiaľ stať hodnota 0,1 %.

Televízia však svoje plány s detskou stanicou nestavia len na predaji inzercie, ktorej hodnotu by určovala práve sledovanosť. RiK ako platený kanál pre operátorov má v týchto dňoch hlavnú úlohu presadiť sa u čo najviac šíriteľov signálu a zvyšovať tým počet zmlúv aj pokrytie. Doteraz sa televízia dohodla so šiestimi operátormi – Skylink, Antik, Slovanet, Orange, e-Net a DSiData. „Rokovania s ďalšími stále prebiehajú,“ hovorí marketingová manažérka Joj, Mirka Klempová. Televízia uviedla, že od štartu sa pokrytie detskej stanice pohybuje okolo 40 %.

Joj sa k výsledkom sledovanosti zatiaľ vyjadrovať nechce. Pripomína, že optimálne nastavenie ako programu tak obchodného modelu pre stanicu stále formuje. „Vysielanie detskej stanice RiK sme spustili na začiatku roka, momentálne testujeme programové formáty a nastavujeme špecifický obchodný model payTV, ktorý bude postavený na troch pilieroch (operátori + inzercia + merchandise), teda nielen na predaji reklamného priestoru podľa peoplemetrových výsledkov,“ vysvetľuje Klempová.

Joj pripravuje pre RiK tiež marketingovú kampaň, s ktorou sa však neponáhľa. „Spustíme ju až po finálnom programovom a obchodnom nastavení kanálu,“ dodáva manažérka.

RiK je prémiový, a teda platený kanál, cielený na deti vo veku 4 – 12 rokov. Ako piata televízia v poradí dopĺňa portfólio staníc JOJ Group. Program vysiela v HD kvalite a vo formáte 16:9. Ťažiskovými formátmi sú programy európskej produkcie, ktoré sú zábavné, poučné a bez prvoplánového násilia. Televízia dáva dôraz aj na muzikálnosť programov. Kanál je licenciou nemeckej obdoby stanice Ric patriacej spoločnosti Your Family Entertainment AG. Viac o skladbe programu, programové pásma stanice.

Čítať viac...
Nahor