Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Pikošky

Richard Autner po skončení v Markíze: Chystá sa už na Kolibe tajný návrat do Nemocnice?

Veľké postavy z nemocničného seriálu Joj sa v prípade vytratenia z deja doposiaľ vždy vrátili, herec svoj návrat nevylúčil.

Hlavný programový pilier Joj posledných sezón prechádza aj túto jar zmenami.

Vo svojej štvrtej sezóne  prišla seriálová Nemocnica vôbec s jednou z najväčších, keď z deja zmizla pôvodne hlavná postava Romana Vargu v podaní Richarda Autnera. Ten tvoril na začiatku vysielania seriálu ústrednú romantickú dvojicu s Nelou Pociskovou.

Postupom času však Autner dostával v Nemocnici stále menší priestor.

Tvorcovia začali do popredia dávať iné dejové linky či nové tváre, ktoré sa snažia predstavovať pravidelne. Do Nemocnice pribudli posily aj nedávno – do rozbehnutého vysielania vstúpila nová doktorská manželská dvojica v podaní Dominiky Morávkovej a Tomáša Tureka. Stvárňujú Hanu a Maroša Turčanovcov.

Na pár týždňov hviezdou Markízy

Autner si to nakoniec namieril ku konkurencii, kde istý čas dokonca zažiaril.

V období, kedy šla jeho postava Vargu do úzadia, sa dohodol s Markízou na účinkovaní v celebritnej tanečnej šou Let´s Dance, ktorej bol v počiatočnej fáze súťaže rovno favoritom.

Herec patril spočiatku medzi najlepších tanečníkov medzi osobnosťami, keď z prvých štyroch kôl Let´s Dance rovno trikrát ovládol hlasovanie poroty a získal najvyšší počet porotcovských bodov. Stal sa v tom čase jednou z najvýraznejších osobností súťaže.

V druhej polovici šou sa však pozornosť začala presmerovávať na neskorších finalistov.

Medzi mužskými osobnosťami bol stále väčším diváckym magnetom Vratko Sirági, častejšie sa už presadzovala aj Gabriela Marcinková spoločne s najväčšou skokankou súťaže Jankou Kovalčíkovou. Tá 8. sériu šou nakoniec aj vyhrala.

O návrate nevie

Už v čase štartu Let´s Dance sa začalo špekulovať o tom, či je Autnerov odchod z Nemocnice definitívny.

Samotný herec potvrdil, že zo seriálu odišiel práve pre novú výzvu v tanečnej šou, ktorá mu vďaka početným tréningom popri divadelných povinnostiach zabrala veľké množstvo času.

Autner už vtedy naznačil, že odchod nemusí byť definitívny.

Let’s Dance je projekt, ktorý zaberá naozaj obrovské množstvo času vrátane prípravy a prenosov, tak prišlo k takej dohode, že bude lepšie, keď projekt Nemocnica na nejakú dobu opustím,“ uviedol pred účinkovaním v Let´s Dance pre Nový čas.

Súčasne nevylúčil, že sa do Nemocnice vrátiť nemusí.

Odpoveď na otázku, aká bude jeho budúcnosť v seriáli, nemá ani po skončení svojho pôsobenia v súťaži.

Herec sa s Let´s Dance rozlúčil tesne pred semifinále v 8. kole. Po vypadnutí čelil otázkam o návrate do Nemocnice. Pre Nový čas však odpovedal iba úsečne: „Neviem o tom, že by som sa do seriálu Nemocnica mal vrátiť.“

Doposiaľ však nenaznačil, že by ponuku pokračovať v Nemocnici odmietol.

V Jojke padáka nedostal

Opatrné signály zároveň vysiela televízia.

Tá postavu Romana Vargu z deja doteraz nevyškrtla úplne. Zároveň pre účinkovanie v Let´s Dance herca nevyhodila zo svojich radov a naznačuje, že dvere na Kolibu má stále otvorené.

„Spoluprácu s Richardom Autnerom nevylučujeme,“ povedala PR manažérka Joj, Katarína Nosková.

Už niekoľko týždňov sa pritom špekuluje o tom, že by Jojka mala mať záujem oživiť v Nemocnici Autnerovu postavu.

Čakať sa malo na ukončenie jeho povinností v tanečnej šou Markízy.

Správy prednedávnom potvrdil údajným zdrojom zo zákulisia aj bulvárny denník. „S Richardom sa v seriáli naďalej počíta, ale kedy to bude, zatiaľ nie je isté,“ citoval Nový čas svoj zdroj z televízie.

Vráti sa v novej sérii?

Joj už v súčasnosti pripravuje novú sériu Nemocnice, ktorú odvysiela na jeseň.

Nie je pritom vylúčené, že v nej dôjde k ďalším výrazným obmenám, keď sa už dlhší čas hovorí o možnom odchode Alexandra Bártu. Aj v tomto prípade by mali prednosť dostať iné pracovné povinnosti.

Otázne je aj pokračovanie Mariána Mitaša, keď Joj plánuje v priebehu leta nakrúcanie druhej série Kriminálky Kraj, kde hrá ústrednú postavu. V tom čase bude v plnom prúde aj nakrúcanie novej série Nemocnice.

Práve oživenie postavy Richarda Autnera by tak mohlo byť pre divákov adekvátnou náhradou.

Odchody neboli definitívne

Televízia doposiaľ nestratila žiadnu z hlavných hereckých tvárí nemocničného seriálu, ktorý sa stal kľúčovou súčasťou jej prime-time od jesene 2021.

Z deja Nemocnice sa totiž v minulosti vytratili aj iné ústredné tváre.

Ešte v prvých sériách došlo k odchodu jedného z najpopulárnejších hercov Nemocnice Mariána Mitaša, ktorý sa však o pár mesiacov do seriálu vrátil. Podobne dočasný bol odchod aj ďalšej výraznej herečky Zuzany Kanócz. Mitaš sa vrátil do deja v priebehu jari 2022, Kanócz počas jesennej sezóny.

Dosiaľ najväčší odchod stelesnila herečka Monika Horváthová, ktorej postava Lindy však v seriáli ostala.

Tvorcovia na jeseň 2022 siahli po bizarnom kroku, keď Horváthovú z dielu na diel iba nahradili novou herečkou Monikou Šagátovou, ktorá je v seriáli dodnes. Monika Horváthová v tom čase začala s nakrúcaním dramatického seriálu Klamstvo, ktorý je túto jar divácky úspešnejší než Nemocnica, z ktorej odišla.

 

Čítať viac...
Nahor