Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Riaditeľ Settele prehovoril o odchodoch z Markízy: Niektorí sa už chceli vrátiť!

Hneď niekoľko prestupov z Markízy do Joj bolo ohlásených ešte v období, keď na čele JOJ stál František Borovský. Po príchode nového riaditeľa, Marcela Gregu, je však situácia nejasná. Ako sme vás už informovali, podľa našich informácií nie všetci ex-Markizáci majú už vo svojom novom pôsobisku podpísané zmluvy a je otázne, či s nimi bude mať Grega rovnaké plány ako jeho predchodca.

O prestupoch sa po prvý raz rozhovoril aj riaditeľ lídra televízneho trhu, Matthias Settele. Ten upozorňoval na to, že nie všetci Markízu opustili. „Niektorí opustili, iní dostali výpoveď, ďalším nebola predĺžená zmluva. Sú to rozdielne prípady. Niektoré záležitosti boli naším rozhodnutím, napríklad pri Športových novinách a Reflexe. Tieto rozhodnutia sú ovplyvnené viacerými dôvodmi a v televíznom prostredí je to bežný jav,“ povedal pre Topky.

Settele poukázal aj na to, že odísť z „najlepšej televízie do druhej najlepšej“ je veľký risk. „Lebo Markíza a Jojka nie sú rovnaké. Ak ten istý moderátor alebo tím robí rovnakú reláciu v Jojke a Markíze, výsledky nebudú rovnaké, lebo ľudia vnímajú inak tie televízne stanice. Myslím si, že keď si vezmete istého človeka a urobíte s ním tú istú reláciu na inej televíznej stanici, že to nebude mať rovnaký úspech. Nikde to takto nefunguje. Ešte väčšie riziko to predstavuje pre tých, ktorí odídu, lebo my si dokážeme vždy nájsť ľudí, ktorí chcú pre Markízu pracovať,“ povedal presvedčene.

Rakúsky riaditeľ priznal, že niektoré odchody ho mrzia, v rozhovore vyzdvihol najmä Mariannu Ďurianovú. Ako však prezradil, niektorí si po pár dňoch uvedomili, že asi správne rozhodnutie nespravili. Niektorí sa po troch dňoch ozvú, či sa nemôžu vrátiť späť. Boli to napríklad dvaja redaktori. Došli na to, že lepšie by bolo ostať v Markíze, ale bolo už naozaj neskoro,“ skonštatoval jednoznačne. Teraz však budú skôr dúfať, aby aspoň nejakú zmluvu dostali.

Čítať viac...
Nahor